« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

Hrvatske škole u europskom projektu za razvoj digitalnih kompetencija
06.06.2018. 12:19

S početkom školske godine 2018./2019., posredstvom Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, nastavnici 1. i 2. razreda svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj moći će koristiti inovativnu CRISS platformu za stjecanje, vrednovanje i certificiranje digitalnih kompetencija svojih učenika.

Rezervirajte termin korištenja Regionalnog obrazovnog centra
29.05.2018. 12:30

U svrhu provedbe sustavne edukacije u sklopu projekta e-Škole, ali i različitih obrazovnih aktivnosti u organizaciji škole i lokalne zajednice otvoreno je pet Regionalnih obrazovnih centara (ROC) u Zagrebu, Rijeci, Varaždinu, Splitu i Osijeku.

CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
22.05.2018. 15:40

Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

2006./2007.

U školskoj godini u kojoj smo proslavili 110 godina postojanja školu je pohađalo 299 učenika. Zaposleno je 12 učitelja razredne nastave, 16 učitelja predmetne nastave i 3 stručna suradnika.

Cijela ova, za nas posebna školska godina, obilovala je nizom zanimljivih događaja koji će zasigurno svima ostati u lijepom i trajnom sjećanju.

●7. 12. 2006. posjetila nas je  pravobraniteljica Mila Jelavić.

●Dana 18. i 19. travnja po prvi puta u našoj novijoj školskoj praksi bilo je provedeno eksperimentalno vanjsko vrednovanje učenika osmih razreda iz hrvatskog jezika i matematike.

●Tijekom svibnja učenici trećih razreda su s učiteljicama Dubravkom Rušnov i Đurđom Grubišić bili u školi u prirodi na Sljemenu, a učenici četvrtih razreda u Novom Vinodolskom s učiteljicama Majom Hasenohrl-Božiković i Andreom Šmuljić

● U školi se provodi nastava u skladu s HNOS-om. Učenici svih odjeljenja redovito odlaze na izvanučnioničnu nastavu. (Veliki Tabor, Jarun itd.)

●Od proljeća 2007. škola se uključila u  međunarodnu školsku mrežu "Global Gateway" i surađuje sa školama iz Velike Britanije i Poljske.

●Škola je postala i članica međunarodnog projekta „This is our time“.

●Dana 24. svibnja. Održan je Dan otvorenih vrata. Učenici su bili uključeni u brojne radionice i sportske susrete, a održan je i koncert školskog rock banda 3p.

(Mislav Majerović-bas gitara, Erol Beširević-bubnjevi, Marko Delić-električna gitara)

●Dana 25. svibnja svečanom priredbom i prikazivanjem filma „Naših prvih 110 godina“ u Gradskom kazalištu Trešnja obilježena je 110. obljetnica škole.

●U Gradskoj knjižnici Knežija cijelo ljeto je trajala izložba dječjih radova učenika iz boravka

koje su učenici izradili pod budnim okom učiteljice Snježane Jakovac.

●Dana 6. lipnja 2007. na sjednici Gradskog poglavarstva Grada Zagreba donesen je Zaključak o dodjeli Plakete grada Zagreba OŠ Horvati povodom 110. godine postojanja, za sveukupan dosadašnji rad i rezultate na području odgoja i obrazovanja, te doprinos integraciji djece s posebnim potrebama u redovno osnovno školovanje.

●20. 6. 2007. Dan prije završetka školske godine održana je konferencija za medije povodom završetka humanitarne akcije „Završite školsku godinu s odličnim!“. Ovu akciju organizirala je agencija Abrakadabra, a njome je prikupljeno 11 prijenosnih računala  za 11 hrabrih, simpatičnih i snalažljivih učenika naše škole.

Učenici su sudjelovali na brojnim natjecanjima:

●Dominik Barbarić, 7a. na državnom natjecanju iz informatike osvaja 4. mjesto

●Šahisti igraju kadetsku šahovsku ligu i ostvaruju zapažene rezultate na turnirima u Topuskom, Kutini itd. Na prvenstvu grada Zagreba osvajaju 9. mjesto, a na turniru „Zvono“ i srebrne medalje.

●Uspjehe postiže i mala dramska grupa. 1. ožujka sudjeluje na županijskoj smotri u Zagrebu -  LIDRANO. Vodile su ih učiteljice Maja Križman Roškar i Gabriela Kukanja

●Margarita Božiković, 3.a osvaja srebrno odličje za aparat za savijanje plastike na natjecanju INOVA MLADI 2007.

●Marko Delić, 7.b. osvaja prvo mjesto na Međunarodnom filmskom festivalu u Puli u konkurenciji amaterskog filma za film „Deadly 50 bucks“.

●Una Štalcar Furač, 8b, sudjeluje na 10. Međunarodnoj konferenciji daCi-a u Den Haagu

●Karla Jelinčić, 3b na prvenstvu u sportskoj gimnastici osvaja 1. mjesto