« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
02.08.2017. 14:03

Ministrica Divjak: Projekt e-Škole značajan je dio Strategije obrazovanja i ostat će dio Akcijskog plana
10.07.2017. 13:55

Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
01.07.2017. 15:06

U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

2006./2007.

U školskoj godini u kojoj smo proslavili 110 godina postojanja školu je pohađalo 299 učenika. Zaposleno je 12 učitelja razredne nastave, 16 učitelja predmetne nastave i 3 stručna suradnika.

Cijela ova, za nas posebna školska godina, obilovala je nizom zanimljivih događaja koji će zasigurno svima ostati u lijepom i trajnom sjećanju.

●7. 12. 2006. posjetila nas je  pravobraniteljica Mila Jelavić.

●Dana 18. i 19. travnja po prvi puta u našoj novijoj školskoj praksi bilo je provedeno eksperimentalno vanjsko vrednovanje učenika osmih razreda iz hrvatskog jezika i matematike.

●Tijekom svibnja učenici trećih razreda su s učiteljicama Dubravkom Rušnov i Đurđom Grubišić bili u školi u prirodi na Sljemenu, a učenici četvrtih razreda u Novom Vinodolskom s učiteljicama Majom Hasenohrl-Božiković i Andreom Šmuljić

● U školi se provodi nastava u skladu s HNOS-om. Učenici svih odjeljenja redovito odlaze na izvanučnioničnu nastavu. (Veliki Tabor, Jarun itd.)

●Od proljeća 2007. škola se uključila u  međunarodnu školsku mrežu "Global Gateway" i surađuje sa školama iz Velike Britanije i Poljske.

●Škola je postala i članica međunarodnog projekta „This is our time“.

●Dana 24. svibnja. Održan je Dan otvorenih vrata. Učenici su bili uključeni u brojne radionice i sportske susrete, a održan je i koncert školskog rock banda 3p.

(Mislav Majerović-bas gitara, Erol Beširević-bubnjevi, Marko Delić-električna gitara)

●Dana 25. svibnja svečanom priredbom i prikazivanjem filma „Naših prvih 110 godina“ u Gradskom kazalištu Trešnja obilježena je 110. obljetnica škole.

●U Gradskoj knjižnici Knežija cijelo ljeto je trajala izložba dječjih radova učenika iz boravka

koje su učenici izradili pod budnim okom učiteljice Snježane Jakovac.

●Dana 6. lipnja 2007. na sjednici Gradskog poglavarstva Grada Zagreba donesen je Zaključak o dodjeli Plakete grada Zagreba OŠ Horvati povodom 110. godine postojanja, za sveukupan dosadašnji rad i rezultate na području odgoja i obrazovanja, te doprinos integraciji djece s posebnim potrebama u redovno osnovno školovanje.

●20. 6. 2007. Dan prije završetka školske godine održana je konferencija za medije povodom završetka humanitarne akcije „Završite školsku godinu s odličnim!“. Ovu akciju organizirala je agencija Abrakadabra, a njome je prikupljeno 11 prijenosnih računala  za 11 hrabrih, simpatičnih i snalažljivih učenika naše škole.

Učenici su sudjelovali na brojnim natjecanjima:

●Dominik Barbarić, 7a. na državnom natjecanju iz informatike osvaja 4. mjesto

●Šahisti igraju kadetsku šahovsku ligu i ostvaruju zapažene rezultate na turnirima u Topuskom, Kutini itd. Na prvenstvu grada Zagreba osvajaju 9. mjesto, a na turniru „Zvono“ i srebrne medalje.

●Uspjehe postiže i mala dramska grupa. 1. ožujka sudjeluje na županijskoj smotri u Zagrebu -  LIDRANO. Vodile su ih učiteljice Maja Križman Roškar i Gabriela Kukanja

●Margarita Božiković, 3.a osvaja srebrno odličje za aparat za savijanje plastike na natjecanju INOVA MLADI 2007.

●Marko Delić, 7.b. osvaja prvo mjesto na Međunarodnom filmskom festivalu u Puli u konkurenciji amaterskog filma za film „Deadly 50 bucks“.

●Una Štalcar Furač, 8b, sudjeluje na 10. Međunarodnoj konferenciji daCi-a u Den Haagu

●Karla Jelinčić, 3b na prvenstvu u sportskoj gimnastici osvaja 1. mjesto