« Veljača 2018 »

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
14.02.2018. 12:12

Znanstveni piknik 2018.
01.02.2018. 10:41

Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta
31.01.2018. 13:49

Povodom Dana sigurnijeg interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog interneta"

2006./2007.

U školskoj godini u kojoj smo proslavili 110 godina postojanja školu je pohađalo 299 učenika. Zaposleno je 12 učitelja razredne nastave, 16 učitelja predmetne nastave i 3 stručna suradnika.

Cijela ova, za nas posebna školska godina, obilovala je nizom zanimljivih događaja koji će zasigurno svima ostati u lijepom i trajnom sjećanju.

●7. 12. 2006. posjetila nas je  pravobraniteljica Mila Jelavić.

●Dana 18. i 19. travnja po prvi puta u našoj novijoj školskoj praksi bilo je provedeno eksperimentalno vanjsko vrednovanje učenika osmih razreda iz hrvatskog jezika i matematike.

●Tijekom svibnja učenici trećih razreda su s učiteljicama Dubravkom Rušnov i Đurđom Grubišić bili u školi u prirodi na Sljemenu, a učenici četvrtih razreda u Novom Vinodolskom s učiteljicama Majom Hasenohrl-Božiković i Andreom Šmuljić

● U školi se provodi nastava u skladu s HNOS-om. Učenici svih odjeljenja redovito odlaze na izvanučnioničnu nastavu. (Veliki Tabor, Jarun itd.)

●Od proljeća 2007. škola se uključila u  međunarodnu školsku mrežu "Global Gateway" i surađuje sa školama iz Velike Britanije i Poljske.

●Škola je postala i članica međunarodnog projekta „This is our time“.

●Dana 24. svibnja. Održan je Dan otvorenih vrata. Učenici su bili uključeni u brojne radionice i sportske susrete, a održan je i koncert školskog rock banda 3p.

(Mislav Majerović-bas gitara, Erol Beširević-bubnjevi, Marko Delić-električna gitara)

●Dana 25. svibnja svečanom priredbom i prikazivanjem filma „Naših prvih 110 godina“ u Gradskom kazalištu Trešnja obilježena je 110. obljetnica škole.

●U Gradskoj knjižnici Knežija cijelo ljeto je trajala izložba dječjih radova učenika iz boravka

koje su učenici izradili pod budnim okom učiteljice Snježane Jakovac.

●Dana 6. lipnja 2007. na sjednici Gradskog poglavarstva Grada Zagreba donesen je Zaključak o dodjeli Plakete grada Zagreba OŠ Horvati povodom 110. godine postojanja, za sveukupan dosadašnji rad i rezultate na području odgoja i obrazovanja, te doprinos integraciji djece s posebnim potrebama u redovno osnovno školovanje.

●20. 6. 2007. Dan prije završetka školske godine održana je konferencija za medije povodom završetka humanitarne akcije „Završite školsku godinu s odličnim!“. Ovu akciju organizirala je agencija Abrakadabra, a njome je prikupljeno 11 prijenosnih računala  za 11 hrabrih, simpatičnih i snalažljivih učenika naše škole.

Učenici su sudjelovali na brojnim natjecanjima:

●Dominik Barbarić, 7a. na državnom natjecanju iz informatike osvaja 4. mjesto

●Šahisti igraju kadetsku šahovsku ligu i ostvaruju zapažene rezultate na turnirima u Topuskom, Kutini itd. Na prvenstvu grada Zagreba osvajaju 9. mjesto, a na turniru „Zvono“ i srebrne medalje.

●Uspjehe postiže i mala dramska grupa. 1. ožujka sudjeluje na županijskoj smotri u Zagrebu -  LIDRANO. Vodile su ih učiteljice Maja Križman Roškar i Gabriela Kukanja

●Margarita Božiković, 3.a osvaja srebrno odličje za aparat za savijanje plastike na natjecanju INOVA MLADI 2007.

●Marko Delić, 7.b. osvaja prvo mjesto na Međunarodnom filmskom festivalu u Puli u konkurenciji amaterskog filma za film „Deadly 50 bucks“.

●Una Štalcar Furač, 8b, sudjeluje na 10. Međunarodnoj konferenciji daCi-a u Den Haagu

●Karla Jelinčić, 3b na prvenstvu u sportskoj gimnastici osvaja 1. mjesto