15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
02.11.2018. 14:14

Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

Otvorene prijave na CUC 2018
25.10.2018. 12:49

Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do ponedjeljka, 5. studenoga 2018. godine, u 23 sata i 59 minuta. Prijavni je obrazac dostupan na ovoj poveznici. Sve su informacije o prijavama dostupne na stranici Prijave.

Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
24.09.2018. 15:04

Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

Povijest škole

U građi za povijest školstva Kraljevine Hrvatske i Slavonije Antuna Cuvaja tom VIII. stoji:
"Naredbom kr. hrv.-slav. -dalm. zemalj. vlade, odjela za bogoštovlje i nastavu, od 7. kolovoza 1895. br. 11. 743 izadni su normalni nacrti za gradnju seoskih pučkih škola. Toj je naredbi pridodan i naputak za gradnju, koji govori: o glavnim načelima za gradnju jednostavnih zgrada, o gradilištu, o načinu gradnje, o uređenju školske sobe i hodnika, o školskom pokućstvu, o uahodima, o učiteljskim stanovima, o postupku kod osnivanja i gradnje nove škole.

Po ovim nacrtima sagrađene su mnoge školske zgrade širom mile nam otadžbine.

Godine 1897. u Kraljevini Hrvatskoj i Slavoniji izgrađeno je 17 škola, a među njima i škola u Zagrebu - Horvatima."

U to vrijeme dok nije sagrađena škola u Horvatima, djeca iz Savske ceste i sela Horvati polazila su dječačku i djevojačku donjogradsku školu u Samostanskoj ulici (danas Varšavska). Manji broj đaka polazio je vježbaonicu uz Mušku učiteljsku školu, školu u Krajiškoj ulici i školu u Samostanu sestara milosrdnica.

Više pročitajte i pogledajte u prilogu...

3b 1938.jpg
 4b 1939.jpg