« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
20.06.2017. 12:07

Webinar: My SUSI Experience
02.06.2017. 13:13

U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
01.06.2017. 07:32

„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

Megaconference Jr. 2011.

Megaconference Jr., sada u 8. godini, je međunarodni program osmišljen kako bi dao učenicima u osnovnim i srednjim školama diljem svijeta priliku da komuniciraju, surađuju i pridonose međusobno učenju u stvarnom vremenu, koristeći napredne  tehnologije video konferencija .

Videokonferencijski  timovi i njihovi partneri interaktivno će se razvijaju na taj način te  dijele aktivnosti usmjerene na akademska i kulturalna pitanja. Timovi  surađuju sa zemljopisno različitim vršnjacima na autentičnim aktivnostima učenja, gradeći međunarodnu kulturnu svijest.

Ove godine Megaconference Jr. ostvarila se kroz nekoliko područja, a jedno od njih je bila i ekonomija. Uz Po Leung Kuk College iz Hong Konga koji je bio nositelj ove teme, aktivni sudionici su bili i učenici osmih razreda Osnovne škole Horvati iz Zagreba.Ponosni smo što smo jedina osnovna škola iz Republike Hrvatske koja je sudjelovala te tako nastavila put Medicinske škole Ante Kuzmanića koja se već uspješno prezentirala u ovom događaju, kao i Zdravstvene škole Split, koja je i ovaj puta bila sudionik te vrlo aktivno sudjelovala u diskusiji o ekonomskim prilikama u Hrvatskoj.
Našli smo se u probranom društvu sjajnih škola iz cijeloga svijeta te se već sada veselimo idućoj godini!
Kako je to izgledalo iz Zagreba? Pogledajte ovdje.