« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
02.08.2017. 14:03

Ministrica Divjak: Projekt e-Škole značajan je dio Strategije obrazovanja i ostat će dio Akcijskog plana
10.07.2017. 13:55

Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
01.07.2017. 15:06

U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Megaconference Jr. 2011.

Megaconference Jr., sada u 8. godini, je međunarodni program osmišljen kako bi dao učenicima u osnovnim i srednjim školama diljem svijeta priliku da komuniciraju, surađuju i pridonose međusobno učenju u stvarnom vremenu, koristeći napredne  tehnologije video konferencija .

Videokonferencijski  timovi i njihovi partneri interaktivno će se razvijaju na taj način te  dijele aktivnosti usmjerene na akademska i kulturalna pitanja. Timovi  surađuju sa zemljopisno različitim vršnjacima na autentičnim aktivnostima učenja, gradeći međunarodnu kulturnu svijest.

Ove godine Megaconference Jr. ostvarila se kroz nekoliko područja, a jedno od njih je bila i ekonomija. Uz Po Leung Kuk College iz Hong Konga koji je bio nositelj ove teme, aktivni sudionici su bili i učenici osmih razreda Osnovne škole Horvati iz Zagreba.Ponosni smo što smo jedina osnovna škola iz Republike Hrvatske koja je sudjelovala te tako nastavila put Medicinske škole Ante Kuzmanića koja se već uspješno prezentirala u ovom događaju, kao i Zdravstvene škole Split, koja je i ovaj puta bila sudionik te vrlo aktivno sudjelovala u diskusiji o ekonomskim prilikama u Hrvatskoj.
Našli smo se u probranom društvu sjajnih škola iz cijeloga svijeta te se već sada veselimo idućoj godini!
Kako je to izgledalo iz Zagreba? Pogledajte ovdje.