« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
03.08.2018. 14:30

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
02.07.2018. 11:05

U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
02.07.2018. 11:04

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

Megaconference Jr. 2011.

Megaconference Jr., sada u 8. godini, je međunarodni program osmišljen kako bi dao učenicima u osnovnim i srednjim školama diljem svijeta priliku da komuniciraju, surađuju i pridonose međusobno učenju u stvarnom vremenu, koristeći napredne  tehnologije video konferencija .

Videokonferencijski  timovi i njihovi partneri interaktivno će se razvijaju na taj način te  dijele aktivnosti usmjerene na akademska i kulturalna pitanja. Timovi  surađuju sa zemljopisno različitim vršnjacima na autentičnim aktivnostima učenja, gradeći međunarodnu kulturnu svijest.

Ove godine Megaconference Jr. ostvarila se kroz nekoliko područja, a jedno od njih je bila i ekonomija. Uz Po Leung Kuk College iz Hong Konga koji je bio nositelj ove teme, aktivni sudionici su bili i učenici osmih razreda Osnovne škole Horvati iz Zagreba.Ponosni smo što smo jedina osnovna škola iz Republike Hrvatske koja je sudjelovala te tako nastavila put Medicinske škole Ante Kuzmanića koja se već uspješno prezentirala u ovom događaju, kao i Zdravstvene škole Split, koja je i ovaj puta bila sudionik te vrlo aktivno sudjelovala u diskusiji o ekonomskim prilikama u Hrvatskoj.
Našli smo se u probranom društvu sjajnih škola iz cijeloga svijeta te se već sada veselimo idućoj godini!
Kako je to izgledalo iz Zagreba? Pogledajte ovdje.