« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

Hrvatske škole u europskom projektu za razvoj digitalnih kompetencija
06.06.2018. 12:19

S početkom školske godine 2018./2019., posredstvom Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, nastavnici 1. i 2. razreda svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj moći će koristiti inovativnu CRISS platformu za stjecanje, vrednovanje i certificiranje digitalnih kompetencija svojih učenika.

Rezervirajte termin korištenja Regionalnog obrazovnog centra
29.05.2018. 12:30

U svrhu provedbe sustavne edukacije u sklopu projekta e-Škole, ali i različitih obrazovnih aktivnosti u organizaciji škole i lokalne zajednice otvoreno je pet Regionalnih obrazovnih centara (ROC) u Zagrebu, Rijeci, Varaždinu, Splitu i Osijeku.

CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
22.05.2018. 15:40

Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

Megaconference Jr. 2011.

Megaconference Jr., sada u 8. godini, je međunarodni program osmišljen kako bi dao učenicima u osnovnim i srednjim školama diljem svijeta priliku da komuniciraju, surađuju i pridonose međusobno učenju u stvarnom vremenu, koristeći napredne  tehnologije video konferencija .

Videokonferencijski  timovi i njihovi partneri interaktivno će se razvijaju na taj način te  dijele aktivnosti usmjerene na akademska i kulturalna pitanja. Timovi  surađuju sa zemljopisno različitim vršnjacima na autentičnim aktivnostima učenja, gradeći međunarodnu kulturnu svijest.

Ove godine Megaconference Jr. ostvarila se kroz nekoliko područja, a jedno od njih je bila i ekonomija. Uz Po Leung Kuk College iz Hong Konga koji je bio nositelj ove teme, aktivni sudionici su bili i učenici osmih razreda Osnovne škole Horvati iz Zagreba.Ponosni smo što smo jedina osnovna škola iz Republike Hrvatske koja je sudjelovala te tako nastavila put Medicinske škole Ante Kuzmanića koja se već uspješno prezentirala u ovom događaju, kao i Zdravstvene škole Split, koja je i ovaj puta bila sudionik te vrlo aktivno sudjelovala u diskusiji o ekonomskim prilikama u Hrvatskoj.
Našli smo se u probranom društvu sjajnih škola iz cijeloga svijeta te se već sada veselimo idućoj godini!
Kako je to izgledalo iz Zagreba? Pogledajte ovdje.