07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
05.12.2018. 09:21

Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
26.11.2018. 13:50
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
16.11.2018. 13:01

Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Megaconference Jr. 2011.

Megaconference Jr., sada u 8. godini, je međunarodni program osmišljen kako bi dao učenicima u osnovnim i srednjim školama diljem svijeta priliku da komuniciraju, surađuju i pridonose međusobno učenju u stvarnom vremenu, koristeći napredne  tehnologije video konferencija .

Videokonferencijski  timovi i njihovi partneri interaktivno će se razvijaju na taj način te  dijele aktivnosti usmjerene na akademska i kulturalna pitanja. Timovi  surađuju sa zemljopisno različitim vršnjacima na autentičnim aktivnostima učenja, gradeći međunarodnu kulturnu svijest.

Ove godine Megaconference Jr. ostvarila se kroz nekoliko područja, a jedno od njih je bila i ekonomija. Uz Po Leung Kuk College iz Hong Konga koji je bio nositelj ove teme, aktivni sudionici su bili i učenici osmih razreda Osnovne škole Horvati iz Zagreba.Ponosni smo što smo jedina osnovna škola iz Republike Hrvatske koja je sudjelovala te tako nastavila put Medicinske škole Ante Kuzmanića koja se već uspješno prezentirala u ovom događaju, kao i Zdravstvene škole Split, koja je i ovaj puta bila sudionik te vrlo aktivno sudjelovala u diskusiji o ekonomskim prilikama u Hrvatskoj.
Našli smo se u probranom društvu sjajnih škola iz cijeloga svijeta te se već sada veselimo idućoj godini!
Kako je to izgledalo iz Zagreba? Pogledajte ovdje.