Posebnost naše škole jest inkluzija učenika s teškoćama u redovni sustav školovanja. Škola je, dakle, usmjerena na podršku učiteljima i roditeljima s ciljem povećanja broja djece s teškoćama u razvoju koja uspješno završavaju osnovno obrazovanje u svojim lokalnim zajednicama, te poboljšanje kvalitete njihovog obrazovanja. Kako bi kvaliteta obrazovanja rasla potrebno je i stalno stručno usavršavanje učitelja te stoga smatramo da je za nas ovaj projekt stručnog usavršavanja u inozemstvu bio od izuzetne važnosti.
Kako bismo POVEĆALI USPJEŠNOST UČENIKA SA SLABIM OSNOVNIM VJEŠTINAMA osmislili smo razvojni plan Škole koji uključuje educirane učitelje koji su dovoljno motivirani i educirani te s razvijenim upravljačkim vještinama u stanju svojim kompetencijama motivirati učenike s teškoćama, i ne samo njih, da pojačaju svoje ključne kompetencije. Zadovoljni smo što su sudionici projekta bili sposobni vrlo kvalitetno provesti razvojni
plan Škole. Kako smo i predvidjeli upoznali su se novim metodama poučavanja, ojačali su svoje digitalne kompetencije te svojim sudjelovanjem dali/pojačali europsku dimenziju ustanove. Učitelji su u punoj mjeri bili biti aktivni faktor i inicijator ovog odabranog cjeloživotnog učenja. Tehnologija kao takva učiteljima je bila od velike pomoći kako bi nastavni proces za sve učenike, a posebno za učenike s teškoćama, postao interesantniji te kako bi samo učenici kroz taj proces postali motiviraniji za sudjelovanje u redovnim i dodatnim aktivnostima. Nakon ostvarenog projekta uvidjeli smo se da je to
zaista tako. Ostvarenim projektom sudionici su razvili vještine 21. og stoljeća, unaprijedili kvalitetu poučavanja i procesa učenja u Školi.
Jedanaest djelatnika Škole pohađalo je tečajeve u zemljama Europske Unije. Pri projektnoj prijavi te Europskom razvojnom planu vodili smo se potrebama Škole kako bi što učenicima s teškoćama, ali i ostalim učenicima uključenim u redovno školovanje, omogućili kvalitetno obrazovanje na svim razinama obrazovanja te možemo reći da smo ostvarenim projektom to i uspjeli.

Više o projektu na eTwinning stranice projekta istog naziva. Poveznica