« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
20.06.2017. 12:07

Webinar: My SUSI Experience
02.06.2017. 13:13

U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
01.06.2017. 07:32

„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

THIS IS OUR TIME 2015.
Suzana Delić / datum: 14. 3. 2015. 22:37

"This is our Time" -Time Project is a fast paced, multilingual and intercultural global communications project for elementary and secondary schools, initiated for and developed in cooperation with the UNESCO Associated Schools Project Network (ASPnet). The ASPnet flagship project ‘This is our Time’ was originally launched on the occasion to commemorate the 50th anniversary of the UN and UNESCO on 16 November 1995. During a 24 hour online lesson marathon 40 schools from over 20 countries joined in Time activities, exchanged information and learned about and from each other.

The Time Project has evolved from a low key, small scale yet highly interactive project between 40 schools, to a global online network of over 300 dedicated and motivated schools, youth groups and UNESCO clubs.

Time Day 2015 is scheduled for April 24 2015 starting at 00:00 GMT and running for a full day.

Let me suggest that this is the year for you to return to the project and see what NEW things we have to offer you and the young people in your UNESCO Club.

To that end we have a number of activities ( blogging, Video Conferencing, Model United Nations, the 24 hr research competition, Video and webdesign projects, House of Commons Debates and more ) wrapped around varied topics of interest everything from Child Soldiers, Basic Education and Gender Equity and Disease Control as well as an international development Case Study revolving around CUSO's Suchitoto Initiative in El Salvador.

All participatants will receive a certificate of participation via email

[OPŠIRNIJE]