07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
05.12.2018. 09:21

Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
26.11.2018. 13:50
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
16.11.2018. 13:01

Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

THIS IS OUR TIME 2015.
Suzana Delić / datum: 14. 3. 2015. 22:37

"This is our Time" -Time Project is a fast paced, multilingual and intercultural global communications project for elementary and secondary schools, initiated for and developed in cooperation with the UNESCO Associated Schools Project Network (ASPnet). The ASPnet flagship project ‘This is our Time’ was originally launched on the occasion to commemorate the 50th anniversary of the UN and UNESCO on 16 November 1995. During a 24 hour online lesson marathon 40 schools from over 20 countries joined in Time activities, exchanged information and learned about and from each other.

The Time Project has evolved from a low key, small scale yet highly interactive project between 40 schools, to a global online network of over 300 dedicated and motivated schools, youth groups and UNESCO clubs.

Time Day 2015 is scheduled for April 24 2015 starting at 00:00 GMT and running for a full day.

Let me suggest that this is the year for you to return to the project and see what NEW things we have to offer you and the young people in your UNESCO Club.

To that end we have a number of activities ( blogging, Video Conferencing, Model United Nations, the 24 hr research competition, Video and webdesign projects, House of Commons Debates and more ) wrapped around varied topics of interest everything from Child Soldiers, Basic Education and Gender Equity and Disease Control as well as an international development Case Study revolving around CUSO's Suchitoto Initiative in El Salvador.

All participatants will receive a certificate of participation via email

[OPŠIRNIJE]