07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
05.12.2018. 09:21

Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
26.11.2018. 13:50
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
16.11.2018. 13:01

Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Nova škola

Osim velike želje stanovnika Knežije da što prije njihovo naselje krasi i nova školska zgrada, potrebno je odraditi i mnogobrojne poslove u svezi dokumentacije i same izgradnje.

Prvi koraci ka gradnji škole već su učinjeni. Na natječaju  za izradu idejnog urbanističko - arhitektonskog rješenja OSNOVNE ŠKOLE S DVOVALENTNOM SPORTSKOM DVORANOM  - HORVATI  u naselju Knežija, nagradu su dobili, 30. listopada 2006. godine,  njiric+ arhitekti d.o.o. / prof. Hrvoje Njirić, dia, Zagreb

U medijima je pokazan  velik interes i nestrpljenje da u Knežiji što prije zablista dugo očekivana nova školska zgrada koja će u potpunosti, odgovarati potrebama učenika. Prema projektu sve učionice će biti u prizemlju i u potpunoj integraciji s prirodom. Također je predviđena velika mogućnost preklapanja i simultanost uporabe dvorane i dvorišta.
Jedva čekamo!Uvjereni smo da će mnoge buduće generacije učenika ovdje provesti svoje najljepše školske dane.