Nova škola

Osim velike želje stanovnika Knežije da što prije njihovo naselje krasi i nova školska zgrada, potrebno je odraditi i mnogobrojne poslove u svezi dokumentacije i same izgradnje.

Prvi koraci ka gradnji škole već su učinjeni. Na natječaju  za izradu idejnog urbanističko - arhitektonskog rješenja OSNOVNE ŠKOLE S DVOVALENTNOM SPORTSKOM DVORANOM  - HORVATI  u naselju Knežija, nagradu su dobili, 30. listopada 2006. godine,  njiric+ arhitekti d.o.o. / prof. Hrvoje Njirić, dia, Zagreb

U medijima je pokazan  velik interes i nestrpljenje da u Knežiji što prije zablista dugo očekivana nova školska zgrada koja će u potpunosti, odgovarati potrebama učenika. Prema projektu sve učionice će biti u prizemlju i u potpunoj integraciji s prirodom. Također je predviđena velika mogućnost preklapanja i simultanost uporabe dvorane i dvorišta.
Jedva čekamo!Uvjereni smo da će mnoge buduće generacije učenika ovdje provesti svoje najljepše školske dane.