Vijesti s raznih strana
Stjepan i Dominik dobitnici Nagrade Luka Ritz za 2011.
Autor: Suzana Delić, 17. 11. 2011.

Predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba Boris Šprem i gradonačelnik Zagreba Milan Bandić dodijelili su Nagradu Luka Ritz 'Nasilje nije hrabrost' Stjepanu Mrganiću i Dominiku Bartoloviću.

Nagrada je dodijeljena povodom Međunarodnog dana tolerancije.

Nagrada Luka Ritz 'Nasilje nije hrabrost' dodjeljuje se učenicima od 5. do 8. razreda osnovnih škola te od 1. do 4. razreda srednjih škola grada Zagreba koji su svojim djelovanjem znatno pridonijeli afirmaciji ljudskih prava, izrazitoj toleranciji i promicanju mira, slobode i jednakosti među svojim vršnjacima.

>> Mateja i Leonardo su ovogodišnji dobitnici nagrade 'Luka Ritz'

Ovogodišnji dobitnici su Stjepan Mrganić, učenik I. Osnovne škole Dugave i Dominik Bartolović, učenik Tehničke škole Ruđera Boškovića. (Hina)