« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
20.06.2017. 12:07

Webinar: My SUSI Experience
02.06.2017. 13:13

U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
01.06.2017. 07:32

„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

Završen projekt "MORE is the best choice"
Autor: Suzana Delić, 1. 6. 2016.

Učitelji OŠ Horvati vrlo su uspješno završili Erasmus + K1 projekt pod nazivom MORE is the best choice. Stručna usavršavanja diljem Europe provedena su u roku, a svi djelatnici koji su sudjelovali u projektu izuzetno su zadovoljni postignutim. Najtoplije zahvaljujemo Agenciji za mobilnosti i programe EU na uspješnoj suradnji. Pozdravljamo sve partnere iz zemalja u kojima smo pohađali tečajeve kako bismo pojačali svoje, a time i učeničke, vještine.
Dubravka Rušnov, Ivan Kardum, Ivan Sarjanovic, Linda Šimunović-Nakić,Gabriela Kukanja, Darija Matijević Odorčić, Manuela Podobnik, Zrinka Božić,Nikolina Jakobenov te ravnateljica Biserka Matić-Roško.
Koordinatorica projekta: Suzana Delić

Više o projektu na eTwinning projektu istog naziva. Poveznica

Posebnost naše škole jest inkluzija učenika s teškoćama u redovni sustav školovanja.Škola je, dakle, usmjerena na podršku učiteljima i roditeljima s ciljem povećanja broja djece s teškoćama u razvoju koja uspješno završavaju osnovno obrazovanje u svojim lokalnim zajednicama, te poboljšanje kvalitete njihovog obrazovanja. Kako bi kvaliteta obrazovanja rasla potrebno je i stalno stručno usavršavanje učitelja te stoga smatramo da je za nas ovaj projekt stručnog usavršavanja u inozemstvu bio od izuzetne važnosti. Kako bismo POVEĆALI USPJEŠNOST UČENIKA SA SLABIM OSNOVNIM VJEŠTINAMA osmislili smo razvojni plan Škole koji uključuje educirane učitelje koji su dovoljno motivirani i educirani te s razvijenim upravljačkim vještinama u stanju vojim kompetencijama motivirati učenike s teškoćama, i ne samo njih, da pojačaju svoje ključne kompetencije. Zadovoljni smo što su sudionici projekta bili sposobni vrlo kvalitetno provesti razvojni plan Škole. Kako smo i predvidjeli upoznali su se novim metodama poučavanja, ojačali su svoje digitalne kompetencije te svojim sudjelovanjem dali/pojačali europsku dimenziju ustanove. Učitelji su u punoj mjeri bili biti aktivni faktor i inicijator ovog odabranog cjeloživotnog učenja. Tehnologija kao takva učiteljima je bila od velike pomoći kako bi nastavni proces za sve učenike, a posebno za učenike s teškoćama, postao interesantniji te kako bi samo učenici kroz taj proces postali motiviraniji za sudjelovanje u redovnim i dodatnim aktivnostima. Nakon ostvarenog projekta uvidjeli smo se da je to
zaista tako. Ostvarenim projektom sudionici su razvili vještine 21. og stoljeća, unaprijedili kvalitetu poučavanja i procesa učenja u Školi. Jedanaest djelatnika Škole pohađalo je tečajeve u zemljama Europske Unije. Pri projektnoj prijavi te Europskom razvojnom planu vodili smo se potrebama Škole kako bi što učenicima s teškoćama, ali i ostalim učenicima uključenim u redovno školovanje, omogućili kvalitetno obrazovanje na svim razinama obrazovanja te možemo reći da smo ostvarenim projektom to i uspjeli.