Škola danas

c) stručnih suradnika: 3
                d) ostalih djelatnika: 12
                e) ravnateljica: mr.sc. Biserka Matić-Roško

Prizemlje zgrade izgrađeno je 1897. godine, a 1. kat 1927. godine kada škola poprima današnji izgled. U prizemnom dijelu zgrade smješteno je i područno odjeljenje Dječjeg vrtića Matije Gupca.

Škola raspolaže s ukupno 11 učionica, malom dvoranom za TZK i informatičkom učionicom s 15 računala. Kako u školi postoje tri skupine produženog boravka, 3 učionice su predviđene za produženi boravak, a ostale se koriste za razredne odjele od 1. – 4. razreda.

U istim se prostorima koji su djelomično specijalizirani  (priroda-kemija-biologija, glazbena kultura-likovna kultura, povijest-zemljopis, matematika-fizika, engleski jezik) odvija se i nastava od V. - VIII. razreda.

Raspored razrednih odjela po učionicama maksimalno je prilagađen učenicima s motoričkim teškoćama, a u prizemlju zgrade su i dvije prostorije namijenjene za produženi stručni postupak.

Osnovna škola Horvati uključena je u čitav niz aktivnosti i projekata u cilju unapređivanja odgojno-obrazovnog rada. Učitelji i stručni suradnici kroz stručna usavršavanja i provođenje projekata unapređuju unutarnje kapacitete škole.

ZA 115 GODINA ŠKOLE: