07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
05.12.2018. 09:21

Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
26.11.2018. 13:50
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
16.11.2018. 13:01

Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Škola danas

Osnovni podaci o Osnovnoj školi Horvati

OSNOVNA ŠKOLA:  HORVATI

ADRESA:  ZAGREB, HORVAĆANSKA 6

BROJ I NAZIV POŠTE: 01 ZAGREB

BROJ TELEFONA:  01/3835102    FAX:. 01/ 3838870

E-MAIL: ured(at)os-horvati-zg.skole.hr

ŽUPANIJA:  GRAD ZAGREB.

Broj djelatnika

a) učitelja razredne nastave: 12
                b) učitelja predmetne nastave: 18
                c) stručnih suradnika: 3
                d) ostalih djelatnika: 12
                e) ravnateljica: mr.sc. Biserka Matić-Roško

Prizemlje zgrade izgrađeno je 1897. godine, a 1. kat 1927. godine kada škola poprima današnji izgled. U prizemnom dijelu zgrade smješteno je i područno odjeljenje Dječjeg vrtića Matije Gupca.

Škola raspolaže s ukupno 11 učionica, malom dvoranom za TZK i informatičkom učionicom s 15 računala. Kako u školi postoje tri skupine produženog boravka, 3 učionice su predviđene za produženi boravak, a ostale se koriste za razredne odjele od 1. – 4. razreda.

U istim se prostorima koji su djelomično specijalizirani  (priroda-kemija-biologija, glazbena kultura-likovna kultura, povijest-zemljopis, matematika-fizika, engleski jezik) odvija se i nastava od V. - VIII. razreda.

Raspored razrednih odjela po učionicama maksimalno je prilagađen učenicima s motoričkim teškoćama, a u prizemlju zgrade su i dvije prostorije namijenjene za produženi stručni postupak.

Osnovna škola Horvati uključena je u čitav niz aktivnosti i projekata u cilju unapređivanja odgojno-obrazovnog rada. Učitelji i stručni suradnici kroz stručna usavršavanja i provođenje projekata unapređuju unutarnje kapacitete škole.

ZA 115 GODINA ŠKOLE: