ERASMUS+ PROJEKT MICRO:BIT I ESCAPE ROOM

Ovaj mjesec: 1946
Mjesec hrvatske knjige
Autor: Vesna Rebić, 18. 10. 2023.

Mjesec hrvatske knjige tradicionalna je manifestacija kojom se tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, nastoji promicati čitanje te na različitim programima okupljati sve one koje knjiga istinski zanima.

Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige započeli smo kreativnom radionicom. Učenici sedmih razreda izrađivali su straničnike.

Straničnici su predmeti koje koristimo za obilježavanje mjesta u knjizi gdje smo stali s čitanjem ili njima možemo označiti stranice na kojima se nalazi neki zanimljiv podatak. Postoje razni nazivi za taj predmet: knjižni označivač, straničnik, listokaz, a najčešće se koristi engleski naziv bookmarker. Učenici su s radošću prihvatili ovu aktivnost i svi su se trudili napraviti što bolji rad.

Mjesec_hrvatske_knjige_(2).png (11.26 MB)