Knežija Cup 2012 - osnovne informacije o natjecanju
Autor: Suzana Delić, 28. 5. 2012.

Broj momčadi koje se mogu natjecati na rekreativnom malonogometnom turniru "Knežija Cup 2012" i ove je godine ograničen na 16.

Jedina garancija da će ekipa biti na izvlačenju skupina je uplaćena kotizacija od 800,00 kn, a nakon ždrijeba ekipe se dijele u četiri skupine sa po četiri ekipe. Nositelji skupina biti će ekipe koje su na prošlogodišnjem turniru bile među četiri najbolje, a podnositelji će biti četiri ekipe iz kvarta podijeljene svaka u jednu grupu. Dvije najbolje ekipe iz skupine ide dalje u četvrtfinale.

Malonogometne utakmice igraju se sistemom 5+1 sa loptom peticom, a podloga je betonska. Utakmice se igraju 2x15 minuta u skupinama i četvrtfinalu te im sudi 1 sudac, a od polufinala na dalje igra se 2x20 minuta te sude 2 sudca. Svaki šesti akumulirani prekršaj u poluvremenu automatski se puca sa 9 metara kao i svi iza njega.

Zadnji dan prijava ekipa je ponedjeljak, 4. lipnja ove godine, a izvlačenje skupina održati će se odmah drugi dan u utorka, 5. lipnja. Mjesto izvlačenja skupina, kao i točno vrijeme, još nije određeno te će sve ekipe i njihovi predstavnici o njima biti obaviješteni putem kontakata navedenih u prijavi ekipe.

Sve ostale tehničke informacije vezane uz pravila natjecanja možete pogledati na linku na dnu teksta.

autor: DŠR Knežija