Dan sigurnijeg interneta
Autor: Suzana Delić, 29. 1. 2020.

Kako biti siguran na internetu?

Već niz piuta u našoj školi razgovarali smo o ovoj temi, a predavanje na temu Dana sigurnijeg interneta često je bilo i sastavni dio roditeljskih sastanaka. Osvještavali smo važnost sigurnosti na internetu sudjelovanjem i na nizu natjecanja u sklopu aktivnosti Suradnika u učenju. Učenici su i dobitinici priznanja u sklopu toga natjecanja.

Poštujemo GDPR propise te također poštujemo privatnost objavljivanja fotografija.

Dan sigurnosti na internetu već se niz godina obilježava u našoj školi, a Dan je uključen i u Školski kurikulum.

Ove godine obilježavamo ga 11.2.2020.

Poveznice:

Više o:

Brošure o sigurnosti:

Facebook brošura objašnjava opasnosti prilikom postavljanja osobnih podataka i sadržaja na Facebook te načine podešavanja profila na način da se sačuva privatnost. Sigurnije na Internetu pomaže prepoznati opasnosti i nudi rješenja za aktivnu zaštitu te se posebno fokusira na izbjegavanje prijevara i zaštitu privatnih i osjetljivih podataka. Listić za roditelje pomaže da vaša djeca budu sigurna na Internetu.

Materijali preuzeti sa www.cert.hr - Nacionalnog centra za promicanje i očuvanje sigurnosti Interneta u Republici Hrvatskoj Windows operacijski sustav omogućuje vam da ograničite kako djeca koriste računalo te ih time dodatno zaštitite na internetu, a da im ne gledate neprestano preko ramena. Značajka roditeljskog nadzora pojednostavnjuje ograničavanje vremena koje djeca mogu provesti uz računalo, kao i izbor programa i igara koje mogu koristiti (te, što je možda i važnije, kada). Da biste zaštitili djecu na internetu, koristite Obiteljsku sigurnost servisa Windows Live. Pomoću tog besplatnog programa možete upravljati web-mjestima koja vaša djeca mogu vidjeti te odrediti s kime mogu razgovarati na internetu.