ERASMUS+ K1 projekti u Osnovnoj školi Horvati:Teaching Entrepreneurship Skills (TES)
Autor: Administrator , 30. 4. 2019.

Ravnateljica škole, mr. sc. Biserka Matić-Roško te učiteljice Suzana Delić, Elizabeta Hudolin i Dubravka Rušnov sudjelovale su na strukturiranom tečaju u Londonu poz nazivom Teaching Entrepreneurship Skills (TES).

Tečaj se fokusirao na podučavanje poduzetništva u školama i na to kako otkriti i poboljšati poduzetničke vještine kod učenika. Organizator je predvidio i ostvario vježbanje nekoliko aktivnosti, unutar i na otvorenom. Sudionici su stječući konkretne vještine povezane s upravljanjem timom, vodstvom ili poduzetništvom, poboljšali KREATIVNOST učenika, KOMUNIKACIJSKE SPOSOBNOSTI te njihove KAPACITETE pri  ZAPOŠLJAVANJU.

TES metodologija koja je korištena pri provedbi tečaja predviđa svakodnevne motivacijske aktivnosti, brainstormings, rad u parovima i skupinama, simulacije i umrežavanje ne samo u učionici, već i na otvorenom, što je I ostvareno. Tečaj je strukturiran na praktičnim, duhovitim i vrlo motiviranim aktivnostima, tako da su polaznici razvili vještinu kako provesti u djelo iskustvo na otvorenom. Metodologija transformira svakog nastavnika u lidera vlastitog učenja.