ERASMUS+ K1 projekti u Osnovnoj školi Horvati:Assessment for learning; Creative and diverse assessment methods for education for the 21st
Autor: Administrator , 13. 3. 2019.

Ravnateljica škole, mr. sc. Biserka Matić-Roško i učiteljica savjetnica Suzana Delić sudjelovale su na strukturiranom tečaju pos nazivom Assessment for learning; Creative and diverse assessment methods for education for the 21st.

Trening je bio organiziran kao vrlo aktivan, a polaznici su isprobali različite metode zajedničkog učenja te razgovarali o najprikladnijim metodama ocjenjivanja koje su primjenjive pri raznolikoj grupi učenika.

Društveni mediji nakon tečaja koristili su se za podršku stalnom razvoju ideja

i povratne informacije.

Ostvareni ciljevi:

Sudionici su stekli vještine kako stvoriti inkluzivno i kreativno okruženje za učenje  Sudionici su dobili uvid u kreativne strategije zajedničkog učenja.

Polaznici su razvili vještinu kako dati smislenu i stvarnu procjenu u svijetu

mogućnosti

Polaznici su stekli vještonu kako stvoriti takve mogućnosti procjene u svojim vlastitim predmetima

Sudionici su naučili nove i raznolike metode i kriterije vrednovanja uzimajući u obzir kreativnije I smislenije metode povratmih infomacija.

Ishodi: Sudionici su razvili  potrebnu svijest i vještine za kreativno provođenje

metoda vrednovanja te praksa pružanja povratnih informacija. Razvili su pouzdanje

u pripremi procjena za učenje uz veliku primjenu kreativnosti.