ERASMUS+ K1 projekti u Osnovnoj školi Horvati: How to make your school more digital
Autor: Administrator , 22. 1. 2019.

Ravnateljica škole, mr. sc. Biserka Matić-Roško sudjelovala je na strukturiranom tečaju u Španjolskoj pod nazivom How to make your school more digital.

Tečaj Digital Turn: How to make your school more digital bio je   fokusiran na upravljanje promjenama na organizacijskoj razini u kontekstu dizajniranja, implementacije i vrednovanja digitalnih inovacija u cijeloj školi.

Tečaj se uglavnom odnosio na voditelje osnovnih, srednjih i srednjih škola, ICT koordinatora i nastavnike koji žele dobiti širu viziju digitalizacije stoga ga je i pohađala ravnateljica Osnovne škole Horvati.

Glavne teme ovog tečaja su bile:

Digitalni zaokret u školama i uloga vodstva škole

Istraživanje o digitalnim inovacijama u školama, Fullanov okvir za digitalni okret cijele škole

Nadogradnja digitalne infrastrukture škole: mobilni uređaji, mreža, mrežni alati za učenje i okruženje

Politika digitalne sigurnosti na razini cijele škole

Podrška pedagoškim inovacijama: inovativni scenariji učenja

Stvaranje i upravljanje, autorskim pravima i licenciranjem digitalnih resursa za učenje

Obrazovanje nastavnika i usavršavanje za rad i učenje temeljeno na igrama.