« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
02.08.2017. 14:03

Ministrica Divjak: Projekt e-Škole značajan je dio Strategije obrazovanja i ostat će dio Akcijskog plana
10.07.2017. 13:55

Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
01.07.2017. 15:06

U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

English All Around
Autor: Zrinka Božić, 2. 5. 2017.

Ove godine učenici naše škole su prvi put sudjelovali na Festivalu kreativnosti 'English All Around'. Festival je osmislila Privatna umjetnička gimnazija, Zagreb a  održan je 25. i 26. ožujka 2017. u suradnji sa Hrvatskim filmskim savezom, Hrvatsko američkim društvom, Oxford University pressom i Ministarstvom kulture.

Učenici osnovnih i srednjih škola sudjelovali su u jednom od ponuđenih izazova: Film, Glazba, Priča, Drama, Govorenje i Sricanje i  pokazali svoje talente, znanja, sposobnosti i vještine na engleskom jeziku. U našoj školi uspješno su sudjelovali slijedeći učenici: u izazovu Priče,Lovro Mišak , 7a. razred sa svojim radom Kenya, u izazovu Drame, Hana Vojvodić i Ela Romek, 7b. razred, sa predstavom 'The Frozen Hotel', u izazovu sricanja Lina Hren i Dubravka Pavlović,5a razred, i u izazovu Govorenja  Lukas Marović i Tin Landripet, 7b razred.

Tema je u bila skladu s UN-ovim proglašenjem 2017. godine Međunarodnom godinom održivog turizma za razvoj. „UN prepoznaje i naglašava važnost međunarodnog turizma u okviru veće osviještenosti o bogatom nasljeđu različitih civilizacija, kao i boljeg razumijevanja raznovrsnih kultura i njima svojstvenih vrijednosti.“

Učenice Hana Vojvodić i Ela Romek , 7b, osvojile su treće mjesto izvrsno odglumivši likove u svojoj drami 'The Frozen Hotel'.

Mentori projekta: Ela Ivanić, prof. i Ivana Jurić, prof.