15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
02.11.2018. 14:14

Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

Otvorene prijave na CUC 2018
25.10.2018. 12:49

Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do ponedjeljka, 5. studenoga 2018. godine, u 23 sata i 59 minuta. Prijavni je obrazac dostupan na ovoj poveznici. Sve su informacije o prijavama dostupne na stranici Prijave.

Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
24.09.2018. 15:04

Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

English All Around
Autor: Zrinka Božić, 2. 5. 2017.

Ove godine učenici naše škole su prvi put sudjelovali na Festivalu kreativnosti 'English All Around'. Festival je osmislila Privatna umjetnička gimnazija, Zagreb a  održan je 25. i 26. ožujka 2017. u suradnji sa Hrvatskim filmskim savezom, Hrvatsko američkim društvom, Oxford University pressom i Ministarstvom kulture.

Učenici osnovnih i srednjih škola sudjelovali su u jednom od ponuđenih izazova: Film, Glazba, Priča, Drama, Govorenje i Sricanje i  pokazali svoje talente, znanja, sposobnosti i vještine na engleskom jeziku. U našoj školi uspješno su sudjelovali slijedeći učenici: u izazovu Priče,Lovro Mišak , 7a. razred sa svojim radom Kenya, u izazovu Drame, Hana Vojvodić i Ela Romek, 7b. razred, sa predstavom 'The Frozen Hotel', u izazovu sricanja Lina Hren i Dubravka Pavlović,5a razred, i u izazovu Govorenja  Lukas Marović i Tin Landripet, 7b razred.

Tema je u bila skladu s UN-ovim proglašenjem 2017. godine Međunarodnom godinom održivog turizma za razvoj. „UN prepoznaje i naglašava važnost međunarodnog turizma u okviru veće osviještenosti o bogatom nasljeđu različitih civilizacija, kao i boljeg razumijevanja raznovrsnih kultura i njima svojstvenih vrijednosti.“

Učenice Hana Vojvodić i Ela Romek , 7b, osvojile su treće mjesto izvrsno odglumivši likove u svojoj drami 'The Frozen Hotel'.

Mentori projekta: Ela Ivanić, prof. i Ivana Jurić, prof.