15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
02.11.2018. 14:14

Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

Otvorene prijave na CUC 2018
25.10.2018. 12:49

Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do ponedjeljka, 5. studenoga 2018. godine, u 23 sata i 59 minuta. Prijavni je obrazac dostupan na ovoj poveznici. Sve su informacije o prijavama dostupne na stranici Prijave.

Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
24.09.2018. 15:04

Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva i Smotra hrvatskog školskog filma
Autor: Suzana Delić, 29. 7. 2016.

Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva

Film učenika naše škole Romeo I Julija u Novom Zagrebu  odabran je za Reviju hrvatskog filsmkog stvaralaštva. Film je snimljen pod mentorstvom učitelja Ivana Karduma. Više pod OPŠIRNIJE.

54. Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva održat će se u  Makarskoj od 5. do 8. listopada 2016. Revija je jedina  manifestacija u Hrvatskoj posvećena isključivo filmskom stvaralaštvu osnovnoškolaca. Jednom godišnjem, svaki puta u drugom gradu, okupe se ponajbolji najmlađi hrvatski filmski stvaraoci i njihovi mentori.U četiri dana Revije na filmskom platnu nađe se sam vrh hrvatske osnovnoškolske kinematografije.

Smotra hrvatskog školskog filma

Program Smotre hrvatskoga školskoga filma obuhvaća filmsko i videostvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola.

Za Smotru hrvatskog školskog filma odabrana su dva filma učenika naše škole: Romeo I Julija u Novom Zagrebu i  Supertata. Mentor učenicima je učitelj Ivan Kardum.