Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva i Smotra hrvatskog školskog filma
Autor: Suzana Delić, 29. 7. 2016.

Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva

Film učenika naše škole Romeo I Julija u Novom Zagrebu  odabran je za Reviju hrvatskog filsmkog stvaralaštva. Film je snimljen pod mentorstvom učitelja Ivana Karduma. Više pod OPŠIRNIJE.

54. Revija hrvatskog filmskog stvaralaštva održat će se u  Makarskoj od 5. do 8. listopada 2016. Revija je jedina  manifestacija u Hrvatskoj posvećena isključivo filmskom stvaralaštvu osnovnoškolaca. Jednom godišnjem, svaki puta u drugom gradu, okupe se ponajbolji najmlađi hrvatski filmski stvaraoci i njihovi mentori.U četiri dana Revije na filmskom platnu nađe se sam vrh hrvatske osnovnoškolske kinematografije.

Smotra hrvatskog školskog filma

Program Smotre hrvatskoga školskoga filma obuhvaća filmsko i videostvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola.

Za Smotru hrvatskog školskog filma odabrana su dva filma učenika naše škole: Romeo I Julija u Novom Zagrebu i  Supertata. Mentor učenicima je učitelj Ivan Kardum.