eTwinning School

OŠ Horvati sudjelovala je na međunarodnoj izložbi "Zaigrani arhitekt" u Pragu.
Autor: Suzana Delić, 16. 9. 2015.

U okviru međunarodne izložbe „Tjedan arhitekture“ koja se svake godine održava u Pragu u prestižnim prostorima praškog Hrada i pod pokroviteljstvom predsjednika Republike, ove se godine održava i izložba „Zaigrani arhitekt“. Na toj su izložbi predstavljeni crteži djece iz osnovnih škola širom svijeta koja su na sebi svojstven način trebala prikazati kako doživljavaju kulturnu i spomeničku baštinu svoga grada i zemlje. Republiku Hrvatsku predstavljala su djeca iz četvrtog razreda Osnovne škole Horvati iz Zagreba koja se odazvala pozivu hrvatskog veleposlanstva u Pragu da se uključe u ovaj projekt. Crteži su izloženi u prostorima Rožemberske palače kojima svakodnevno prolaze stotine turista. Izložbu je moguće razgledati do 18.10.2015.