« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
02.08.2017. 14:03

Ministrica Divjak: Projekt e-Škole značajan je dio Strategije obrazovanja i ostat će dio Akcijskog plana
10.07.2017. 13:55

Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
01.07.2017. 15:06

U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

THIS IS OUR TIME
Autor: Suzana Delić, 5. 5. 2015.

U godini u kojoj će se obilježiti 20 godina This is our time projekta i učenici naše škole su se kao i svake godine odazvali pozivu organizatora za sudjelovanjem. Kako pitanja i videokonferencije započinju u ponoć po GMT vremenu, naša škola je za potrebe projekta točno u ponoć zaživjela.

Već u 1 iza ponoći započeli smo prvu od četiri predviđene videokonferencije s Kanadom. Paraleln su učenici odgovarali i na pitanja u kvizu Unite the Nations. Bili smo jedina osnovna škola iz Hrvatske koja je sudjelovala. U aktivnostima i kvizu sudjelovali su i naši stari znanci, učenici Geodetske tehničke škole iz Zagreba. Druženje s Kanađanima trajalo je sve do 4 sata ujutro. Nakon nekoliko sati sna, već u 9,30 održali smo videokonferenciju s učenicima iz Kolumbije.

Jedva čekamo druženje u studenom kada ćemo obilježiti i veliku obljetnicu.
U aktivnostima su sudjelovali učenici 7.a, 7.b i 8.a
Projekt su organizirale i provele učiteljice Suzana Delić i Nikolina Jakobenov