eTwinning School

OBAVIJEST O UPISU DJECE U I. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2015.-2016. NA PODRUČJU GRADA ZAGREBA
Autor: Suzana Delić, 13. 3. 2015.

O  B  A  V  I  J  E  S  T

o upisu djece u I. razred osnovne škole za
školsku godinu 2015./2016. na području Grada Zagreba

Upis djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2015./2016. obavljat će se u svim osnovnim školama na području Grada Zagreba
11., 12. i 13.  lipnja 2015.

U I. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja će do 1. travnja 2015. godine imati navršenih 6 godina života.

KLIKOM NA OPŠIRNIJE PROČITAJTE DETALJNE OBAVIJESTI

Na temelju članka 17. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispravak, 90/11., 16/12., 86/12., 126/12.-pročišćeni tekst, 94/13. i 152/14.) i članka 5. stavka 5. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (Narodne novine 67/14.), Gradski ured za obrazovanje, kulturu i sport daje

O  B  A  V  I  J  E  S  T

o upisu djece u I. razred osnovne škole za
školsku godinu 2015./2016. na području Grada Zagreba

11., 12. i 13.  lipnja 2015.

Prije upisa u I. razred obvezan je pregled djece radi utvrđivanja njihova psihofizičkog stanja, a koje će provesti stručno povjerenstvo osnovne škole u koju se dijete treba upisati, odnosno kojoj pripada prema upisnom području.
Za dijete koje nije školski obveznik, a do kraja 2015. godine navršit će šest godina, roditelj ili skrbnik može najkasnije do 31. ožujka 2015. godine podnijeti zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika. Službenik Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport u područnom uredu izdat će uvjerenje temeljem kojega dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja prije upisa u I. razred osnovne škole. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program roditelj dostavlja, osim zahtjeva za prijevremeni upis, i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.
U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj je dužan do 30. svibnja 2015. godine o tome obavijestiti stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području,  a ono će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme.

Raspored pregleda djece za odgovarajuće gradske četvrti bit će objavljen na oglasnoj ploči Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport, oglasnim pločama svih područnih ureda gradske uprave, pri Službi za školsku i adolescentnu medicinu, osnovnim školama, predškolskim ustanovama i na mrežnoj stranici Grada Zagreba: www.zagreb.hr .

Upis će se obavljati u osnovnoj školi prema mjestu prebivališta ili prijavljenog boravišta djeteta, odnosno upisnog područja kojem dijete pripada, a koje je u skladu s mrežom osnovnih škola na području Grada Zagreba.

Na dane upisa roditelj ili skrbnik djeteta treba predočiti školi slijedeće dokumente:

• 1. Mišljenje stručnog povjerenstva o utvrđenom psihofizičkom stanju djeteta prije upisa u I. razred
  • 2.  Rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis djeteta u I. razred

Pojedinačne obavijesti o upisu djece u I. razred mogu se dobiti u Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport, Zagreb, Ilica 25 ili na broj telefona 6100-478.