Ovaj mjesec: 1937
DANI TREŠNJEVKE
Autor: Darija Odorčić Matijević, 10. 5. 2023.

Centar za kulturu Trešnjevka (CeKaTe) - u suradnji s Vijećem Gradske četvrti Trešnjevka – jug, Mjesnim odborima Horvati-Srednjaci, Knežija, Vrbani, Prečko, Jarun i Gajevo i udrugom Zeleni klik! - organizira javno događanje Dani Trešnjevke na kojem će kroz tri prve subote svibnja na ukupno šest lokacija Trešnjevke jug organizirati nastupe plesnih i glazbenih grupa, razne radionice, predstave, buvljake, sportske sadržaje i ostale programe kojima će se javnosti Trešnjevke i grada Zagreba predstaviti kreativno, poučno ili na drugi način zanimljivo djelovanje udruga, kulturno-umjetničkih društava, škola, vrtića, obrtnika, pojedinaca i svih ostalih koji djeluju u kvartu i oko kvarta.
U subotu, 6. svibnja u Parku Srednjaci od 10 do 13 sati sudjelovali su i učenici naše škole.
Razmjenom knjiga i dječjih igračaka, učenici naše škole potiču 5R pristup smanjenju otpada (5R – Refuse/odbij, Reduce/Smanji, Reuse/Ponovno koristi, Repurpose/Prenamijeni, Recycle/Recikliraj).
Pozivamo sve da se uključe u ovu akciju, druže i uživaju u Danima Trešnjevke. Još su dvije subote pred nama.