PLOGGING U HORVATIMA
Autor: Darija Odorčić Matijević, 20. 12. 2022.

Učenici prvih i osmih razreda Osnovne škole Horvati u suradnji s francuskim trgovcem sportske odjeće Dechatlonom, 24. studenog 2022. godine sudjelovali su u ekološkoj aktivnosti plogging. Sve popularnija aktivnost započela je u Švedskoj 2016. godine i od tada se proširila na druge zemlje diljem svijeta. Plogging (ploganje) je kombinacija trčanja i prikupljanja smeća. Naziv potječe od švedskog glagola plogga koji je nastao kombiniranje glagola plocka upp (prikupljati) i jogga (džogirati).

Naši učenici zajedno sa svojim učiteljima hodali su i trčali ulicama Knežije i prikupljali smeće.

Cilj ovakvih susreta i aktivnosti je potaknuti djecu i mlade na razmišljanje o količini otpada, kako ga smanjiti i usvojiti životne stilove i zdrave navike.