« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

02.07.2018. 11:05

Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
02.07.2018. 11:04

Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
26.06.2018. 11:13

U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti

UNICEF

PROJEKT UNICEF-a  "ZA SIGURNO I POTICAJNO OKRUŽENJE U ŠKOLAMA"

STOP NASILJU MEĐU DJECOM

U travnju 2004. godine Osnovna škola Horvati uključila se u Projekt Unicef-a pod nazivom STOP NASILJU MEĐU DJECOM.  Mentor za školu bila je prof. Vesna Hude, psiholog, koja je vodila edukaciju kroz 4 radionice za sve zaposlene u školi. Prof. Hude je kontinuirano donosila brojne edukativne materijale u vidu prezentacija za učitelje, učenike i roditelje.

Svaki učitelj je dobio opsežan pisani materijal kojim će se moći služiti u radu. Izrađen je Plan i program rada škole, dogovorena je dinamika provedbe aktivnosti, te osnovan Koordinacijski odbor.

Za uspješnu realizaciju Projekta zaslužni su svi učitelji naše škole koji su svojim edukativnim, preventivnim i intervencijskim radom s učenicima znatno povećali razinu osvještenosti kao i razinu znanja o načinima i mehanizmima djelovanja.Tijekom godine realizirani su roditeljski sastanci, radionice s učenicima na satovima razrednika, radionice vršnjačke pomoći. Na roditeljskim sastancima se govorilo o odgojnim stilovima roditelja. Svi u školi imaju jasan stav: NASILJE SE NE PRIHVAĆA.

Nakon uspješno provedenog programa, dobili smo priznanje ŠKOLA BEZ NASILJA.

Na ovo priznanje smo izuzetno ponosni i ono nas obvezuje na kontinuirani rad na prevenciji vršnjačkog zlostavljanja.

Na slici: prof. Vesna Hude (lijevo), defektolog Dragica Cigrovski (desno) i pedagoginja Ljiljana Vukšić (sjedi).