« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
02.08.2017. 14:03

Ministrica Divjak: Projekt e-Škole značajan je dio Strategije obrazovanja i ostat će dio Akcijskog plana
10.07.2017. 13:55

Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
01.07.2017. 15:06

U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

UNICEF

PROJEKT UNICEF-a  "ZA SIGURNO I POTICAJNO OKRUŽENJE U ŠKOLAMA"

STOP NASILJU MEĐU DJECOM

U travnju 2004. godine Osnovna škola Horvati uključila se u Projekt Unicef-a pod nazivom STOP NASILJU MEĐU DJECOM.  Mentor za školu bila je prof. Vesna Hude, psiholog, koja je vodila edukaciju kroz 4 radionice za sve zaposlene u školi. Prof. Hude je kontinuirano donosila brojne edukativne materijale u vidu prezentacija za učitelje, učenike i roditelje.

Svaki učitelj je dobio opsežan pisani materijal kojim će se moći služiti u radu. Izrađen je Plan i program rada škole, dogovorena je dinamika provedbe aktivnosti, te osnovan Koordinacijski odbor.

Za uspješnu realizaciju Projekta zaslužni su svi učitelji naše škole koji su svojim edukativnim, preventivnim i intervencijskim radom s učenicima znatno povećali razinu osvještenosti kao i razinu znanja o načinima i mehanizmima djelovanja.Tijekom godine realizirani su roditeljski sastanci, radionice s učenicima na satovima razrednika, radionice vršnjačke pomoći. Na roditeljskim sastancima se govorilo o odgojnim stilovima roditelja. Svi u školi imaju jasan stav: NASILJE SE NE PRIHVAĆA.

Nakon uspješno provedenog programa, dobili smo priznanje ŠKOLA BEZ NASILJA.

Na ovo priznanje smo izuzetno ponosni i ono nas obvezuje na kontinuirani rad na prevenciji vršnjačkog zlostavljanja.

Na slici: prof. Vesna Hude (lijevo), defektolog Dragica Cigrovski (desno) i pedagoginja Ljiljana Vukšić (sjedi).