15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
02.11.2018. 14:14

Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

Otvorene prijave na CUC 2018
25.10.2018. 12:49

Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do ponedjeljka, 5. studenoga 2018. godine, u 23 sata i 59 minuta. Prijavni je obrazac dostupan na ovoj poveznici. Sve su informacije o prijavama dostupne na stranici Prijave.

Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
24.09.2018. 15:04

Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

UNICEF

PROJEKT UNICEF-a  "ZA SIGURNO I POTICAJNO OKRUŽENJE U ŠKOLAMA"

STOP NASILJU MEĐU DJECOM

U travnju 2004. godine Osnovna škola Horvati uključila se u Projekt Unicef-a pod nazivom STOP NASILJU MEĐU DJECOM.  Mentor za školu bila je prof. Vesna Hude, psiholog, koja je vodila edukaciju kroz 4 radionice za sve zaposlene u školi. Prof. Hude je kontinuirano donosila brojne edukativne materijale u vidu prezentacija za učitelje, učenike i roditelje.

Svaki učitelj je dobio opsežan pisani materijal kojim će se moći služiti u radu. Izrađen je Plan i program rada škole, dogovorena je dinamika provedbe aktivnosti, te osnovan Koordinacijski odbor.

Za uspješnu realizaciju Projekta zaslužni su svi učitelji naše škole koji su svojim edukativnim, preventivnim i intervencijskim radom s učenicima znatno povećali razinu osvještenosti kao i razinu znanja o načinima i mehanizmima djelovanja.Tijekom godine realizirani su roditeljski sastanci, radionice s učenicima na satovima razrednika, radionice vršnjačke pomoći. Na roditeljskim sastancima se govorilo o odgojnim stilovima roditelja. Svi u školi imaju jasan stav: NASILJE SE NE PRIHVAĆA.

Nakon uspješno provedenog programa, dobili smo priznanje ŠKOLA BEZ NASILJA.

Na ovo priznanje smo izuzetno ponosni i ono nas obvezuje na kontinuirani rad na prevenciji vršnjačkog zlostavljanja.

Na slici: prof. Vesna Hude (lijevo), defektolog Dragica Cigrovski (desno) i pedagoginja Ljiljana Vukšić (sjedi).