« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
02.08.2017. 14:03

Ministrica Divjak: Projekt e-Škole značajan je dio Strategije obrazovanja i ostat će dio Akcijskog plana
10.07.2017. 13:55

Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
01.07.2017. 15:06

U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Knjižnica

Knjižnica OŠ Horvati osnovana je davne 1897. godine. Ne možemo sa sigurnošću reći gdje se ona u to doba nalazila i koliko je bila velika jer o tome ne postoji pisani trag. Iz prošlosti doznajemo da je knjižnica osnovana istodobno kad i škola te da je imala bogati knjižnični fond koji je s vremenom bio uništen, izgubljen ili otuđen. No, to nije neobično ako znamo da je školska zgrada «preživjela» tri rata, a u vrijeme II. sv. rata u školskoj je zgradi bila i bolnica i štab.

U novijoj povijesti škole knjižnica nije imala mjesto kakvo zaslužuje. Bila je smještena u skučenom prostoru u dijelu hodnika. Dolaskom na ravnateljsko mjesto gđe. mr. sc. Biserke Matić-Roško knjižnica se seli u novi prostor koji se sastoji od dvije povezane prostorije. Jedna prostorija sadrži referentnu zbirku, knjižnični fond namijenjen nastavnicima i učenicima viših razreda, a druga učenicima nižih razred te služi i kao čitaonica. Iako je knjižnica mala (25m2) i skromno opremljena, ona je središte učenja i mjesto gdje se izvodi odgojno-obrazovni rad, izvannastavne aktivnosti i provodi slobodno vrijeme.

Knjižničarka Saša Kotnik je na usluzi korisnicima kako za posudbu knjiga, tako i za pomoć u učenju, pisanju zadaća i pružanju različitih informacija. Ovaj je prostor omiljeno okupljalište znatiželjnih, kreativnih «glavica», učitelja i svih onih koji žele nešto naučiti i istražiti.

Predviđena je izgradnja nove školske zgrade, tako da će škola dobiti suvremeno opremljenu knjižnicu koja će biti multimedijalni prostor namijenjen učenju i samostalnom istraživanju što je imperativ suvremenog društva i cjeloživotnog obrazovanja.