« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

Hrvatske škole u europskom projektu za razvoj digitalnih kompetencija
06.06.2018. 12:19

S početkom školske godine 2018./2019., posredstvom Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, nastavnici 1. i 2. razreda svih srednjih škola u Republici Hrvatskoj moći će koristiti inovativnu CRISS platformu za stjecanje, vrednovanje i certificiranje digitalnih kompetencija svojih učenika.

Rezervirajte termin korištenja Regionalnog obrazovnog centra
29.05.2018. 12:30

U svrhu provedbe sustavne edukacije u sklopu projekta e-Škole, ali i različitih obrazovnih aktivnosti u organizaciji škole i lokalne zajednice otvoreno je pet Regionalnih obrazovnih centara (ROC) u Zagrebu, Rijeci, Varaždinu, Splitu i Osijeku.

CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
22.05.2018. 15:40

Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

Knjižnica

Knjižnica OŠ Horvati osnovana je davne 1897. godine. Ne možemo sa sigurnošću reći gdje se ona u to doba nalazila i koliko je bila velika jer o tome ne postoji pisani trag. Iz prošlosti doznajemo da je knjižnica osnovana istodobno kad i škola te da je imala bogati knjižnični fond koji je s vremenom bio uništen, izgubljen ili otuđen. No, to nije neobično ako znamo da je školska zgrada «preživjela» tri rata, a u vrijeme II. sv. rata u školskoj je zgradi bila i bolnica i štab.

U novijoj povijesti škole knjižnica nije imala mjesto kakvo zaslužuje. Bila je smještena u skučenom prostoru u dijelu hodnika. Dolaskom na ravnateljsko mjesto gđe. mr. sc. Biserke Matić-Roško knjižnica se seli u novi prostor koji se sastoji od dvije povezane prostorije. Jedna prostorija sadrži referentnu zbirku, knjižnični fond namijenjen nastavnicima i učenicima viših razreda, a druga učenicima nižih razred te služi i kao čitaonica. Iako je knjižnica mala (25m2) i skromno opremljena, ona je središte učenja i mjesto gdje se izvodi odgojno-obrazovni rad, izvannastavne aktivnosti i provodi slobodno vrijeme.

Knjižničarka Saša Kotnik je na usluzi korisnicima kako za posudbu knjiga, tako i za pomoć u učenju, pisanju zadaća i pružanju različitih informacija. Ovaj je prostor omiljeno okupljalište znatiželjnih, kreativnih «glavica», učitelja i svih onih koji žele nešto naučiti i istražiti.

Predviđena je izgradnja nove školske zgrade, tako da će škola dobiti suvremeno opremljenu knjižnicu koja će biti multimedijalni prostor namijenjen učenju i samostalnom istraživanju što je imperativ suvremenog društva i cjeloživotnog obrazovanja.