« Veljača 2018 »

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"

Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
14.02.2018. 12:12

Znanstveni piknik 2018.
01.02.2018. 10:41

Sedmu godinu zaredom, od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun u Zagrebu, održat će se Znanstveni piknik čiji je glavni cilj promovirati znanost u najširem smislu te zainteresirati mlade ljude da odaberu znanost kao svoj životni put.

Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta
31.01.2018. 13:49

Povodom Dana sigurnijeg interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog interneta"

Knjižnica

Knjižnica OŠ Horvati osnovana je davne 1897. godine. Ne možemo sa sigurnošću reći gdje se ona u to doba nalazila i koliko je bila velika jer o tome ne postoji pisani trag. Iz prošlosti doznajemo da je knjižnica osnovana istodobno kad i škola te da je imala bogati knjižnični fond koji je s vremenom bio uništen, izgubljen ili otuđen. No, to nije neobično ako znamo da je školska zgrada «preživjela» tri rata, a u vrijeme II. sv. rata u školskoj je zgradi bila i bolnica i štab.

U novijoj povijesti škole knjižnica nije imala mjesto kakvo zaslužuje. Bila je smještena u skučenom prostoru u dijelu hodnika. Dolaskom na ravnateljsko mjesto gđe. mr. sc. Biserke Matić-Roško knjižnica se seli u novi prostor koji se sastoji od dvije povezane prostorije. Jedna prostorija sadrži referentnu zbirku, knjižnični fond namijenjen nastavnicima i učenicima viših razreda, a druga učenicima nižih razred te služi i kao čitaonica. Iako je knjižnica mala (25m2) i skromno opremljena, ona je središte učenja i mjesto gdje se izvodi odgojno-obrazovni rad, izvannastavne aktivnosti i provodi slobodno vrijeme.

Knjižničarka Saša Kotnik je na usluzi korisnicima kako za posudbu knjiga, tako i za pomoć u učenju, pisanju zadaća i pružanju različitih informacija. Ovaj je prostor omiljeno okupljalište znatiželjnih, kreativnih «glavica», učitelja i svih onih koji žele nešto naučiti i istražiti.

Predviđena je izgradnja nove školske zgrade, tako da će škola dobiti suvremeno opremljenu knjižnicu koja će biti multimedijalni prostor namijenjen učenju i samostalnom istraživanju što je imperativ suvremenog društva i cjeloživotnog obrazovanja.