07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
05.12.2018. 09:21

Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
26.11.2018. 13:50
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
16.11.2018. 13:01

Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Knjižnica

Knjižnica OŠ Horvati osnovana je davne 1897. godine. Ne možemo sa sigurnošću reći gdje se ona u to doba nalazila i koliko je bila velika jer o tome ne postoji pisani trag. Iz prošlosti doznajemo da je knjižnica osnovana istodobno kad i škola te da je imala bogati knjižnični fond koji je s vremenom bio uništen, izgubljen ili otuđen. No, to nije neobično ako znamo da je školska zgrada «preživjela» tri rata, a u vrijeme II. sv. rata u školskoj je zgradi bila i bolnica i štab.

U novijoj povijesti škole knjižnica nije imala mjesto kakvo zaslužuje. Bila je smještena u skučenom prostoru u dijelu hodnika. Dolaskom na ravnateljsko mjesto gđe. mr. sc. Biserke Matić-Roško knjižnica se seli u novi prostor koji se sastoji od dvije povezane prostorije. Jedna prostorija sadrži referentnu zbirku, knjižnični fond namijenjen nastavnicima i učenicima viših razreda, a druga učenicima nižih razred te služi i kao čitaonica. Iako je knjižnica mala (25m2) i skromno opremljena, ona je središte učenja i mjesto gdje se izvodi odgojno-obrazovni rad, izvannastavne aktivnosti i provodi slobodno vrijeme.

Knjižničarka Saša Kotnik je na usluzi korisnicima kako za posudbu knjiga, tako i za pomoć u učenju, pisanju zadaća i pružanju različitih informacija. Ovaj je prostor omiljeno okupljalište znatiželjnih, kreativnih «glavica», učitelja i svih onih koji žele nešto naučiti i istražiti.

Predviđena je izgradnja nove školske zgrade, tako da će škola dobiti suvremeno opremljenu knjižnicu koja će biti multimedijalni prostor namijenjen učenju i samostalnom istraživanju što je imperativ suvremenog društva i cjeloživotnog obrazovanja.