24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
24.09.2018. 15:04

U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
19.09.2018. 15:13

Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
29.08.2018. 11:29

Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

Knjižnica

Knjižnica OŠ Horvati osnovana je davne 1897. godine. Ne možemo sa sigurnošću reći gdje se ona u to doba nalazila i koliko je bila velika jer o tome ne postoji pisani trag. Iz prošlosti doznajemo da je knjižnica osnovana istodobno kad i škola te da je imala bogati knjižnični fond koji je s vremenom bio uništen, izgubljen ili otuđen. No, to nije neobično ako znamo da je školska zgrada «preživjela» tri rata, a u vrijeme II. sv. rata u školskoj je zgradi bila i bolnica i štab.

U novijoj povijesti škole knjižnica nije imala mjesto kakvo zaslužuje. Bila je smještena u skučenom prostoru u dijelu hodnika. Dolaskom na ravnateljsko mjesto gđe. mr. sc. Biserke Matić-Roško knjižnica se seli u novi prostor koji se sastoji od dvije povezane prostorije. Jedna prostorija sadrži referentnu zbirku, knjižnični fond namijenjen nastavnicima i učenicima viših razreda, a druga učenicima nižih razred te služi i kao čitaonica. Iako je knjižnica mala (25m2) i skromno opremljena, ona je središte učenja i mjesto gdje se izvodi odgojno-obrazovni rad, izvannastavne aktivnosti i provodi slobodno vrijeme.

Knjižničarka Saša Kotnik je na usluzi korisnicima kako za posudbu knjiga, tako i za pomoć u učenju, pisanju zadaća i pružanju različitih informacija. Ovaj je prostor omiljeno okupljalište znatiželjnih, kreativnih «glavica», učitelja i svih onih koji žele nešto naučiti i istražiti.

Predviđena je izgradnja nove školske zgrade, tako da će škola dobiti suvremeno opremljenu knjižnicu koja će biti multimedijalni prostor namijenjen učenju i samostalnom istraživanju što je imperativ suvremenog društva i cjeloživotnog obrazovanja.