« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
20.06.2017. 12:07

Webinar: My SUSI Experience
02.06.2017. 13:13

U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
01.06.2017. 07:32

„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

Šahovska grupa

NAJVEĆI USPJESI:

1995. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA OSNOVNIH ŠKOLA- 2. mjesto

1996. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA U KONKURENCIJI KADETA DO 9. GODINA, IVAN ŠČURIĆ – 3. mjesto

1997. PRVAK ZAGREBA U ŠAHU I DOBITNIK ZLATNE MEDALJE U KONKURENCIJI KADETA DO 13. GODINA - DANKO BRAJDIĆ

1997. DRUGI U ZAGREBU U ŠAHU, I DOBITNIK SREBRNE MEDALJE U KONKURENCIJI KADETA DO 9 GODINA – GORAN ZORIĆ

1997. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA ZA OSNOVNE ŠKOLE,

DRUGO MJESTO I SREBRNE MEDALJE

1998. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA ZA OSNOVNE ŠKOLE – PRVO MJESTO I ZLATNE MEDALJE TE PEHAR.

SUDJELOVANJE NA PRVENSTVU HRVATSKE U KARLOBAGU.

1998. OŠ HORVATI  u povodu proslave stogodišnjice organizira simultanu partiju na kojoj su gosti velemajstor Vladimir Bukal, Vlasta Maček – predsjednica Zagrebačkog šahovskog saveza i Tanja Belamarić – voditelj Šahovske škole i poznata hrvatska šahistkinja.

Tanja Belamarić godinama uspješno svojim savjetima i susretljivošću bdije nad našom grupom i najtoplije joj zahvaljujemo!

Sudjeluje 20 najboljih šahista škole, a neriješen rezultat izborio je najbolji šahist Danko Brajdić na prvoj ploči.

1999. Naša škola je zbog prošlogodišnjih uspjeha te godine bila domaćin ekipnog prvenstva grada Zagreba. Zbog izuzetne organizacije i susretljivosti, susret je proglašen najbolje organiziranim do tada.

U nekoliko godina novoga stoljeća najbolje uspjehe postižemo na pojedinačnim natjecanjima, i tu se posebno istiću svake godine šahist Andrej Sokolić i šahistkinja Valentina Knok.

Ekipa djevojčica najveći uspjeh postiže 2006. kada osvaja u izuzetno jakoj konkurenciji 3. mjesto u gradu Zagrebu, i osvaja brončane medalje, a Valantina Knok je proglašena najboljom igračicom turnira bez i jedne izgubljene partije na 1. ploči.

Na slici: Mateja Crnek, Iva Meštrović, voditelj Suzana Delić, Uranella Škrpec, Valentina Knok (najbolja igračica turnira, bez izgubljene partije na 1. ploči)

2006. stasa još jedna izuzetno prespektivna generacija šahista koja je i 2006. godine sudjelovala na pojedinačnom prvenstvu Grada. Mladi šahisti (učenici 5. b razreda) članovi su i kluba „Ericsson  - Nikola Tesla“, te petkom pohađaju i dodatne treninge u Klubu.

2007. od 33. škola Zagreba, naši mladi šahisti ušli su u finale 10 najboljih u Zagrebu!

Od tada do 2010. šahisti škole redovito su sudjelovali na ekipnim prvenstvima Zagreba te se plasirali svaki puta u finalna natjecanja.

(Jakov Jurinić , Ivan Jeleč, Tomislav Andrić, Josipa Babić  i rezerva Danijel Klarić)