« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
02.08.2017. 14:03

Ministrica Divjak: Projekt e-Škole značajan je dio Strategije obrazovanja i ostat će dio Akcijskog plana
10.07.2017. 13:55

Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
01.07.2017. 15:06

U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

Šahovska grupa

NAJVEĆI USPJESI:

1995. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA OSNOVNIH ŠKOLA- 2. mjesto

1996. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA U KONKURENCIJI KADETA DO 9. GODINA, IVAN ŠČURIĆ – 3. mjesto

1997. PRVAK ZAGREBA U ŠAHU I DOBITNIK ZLATNE MEDALJE U KONKURENCIJI KADETA DO 13. GODINA - DANKO BRAJDIĆ

1997. DRUGI U ZAGREBU U ŠAHU, I DOBITNIK SREBRNE MEDALJE U KONKURENCIJI KADETA DO 9 GODINA – GORAN ZORIĆ

1997. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA ZA OSNOVNE ŠKOLE,

DRUGO MJESTO I SREBRNE MEDALJE

1998. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA ZA OSNOVNE ŠKOLE – PRVO MJESTO I ZLATNE MEDALJE TE PEHAR.

SUDJELOVANJE NA PRVENSTVU HRVATSKE U KARLOBAGU.

1998. OŠ HORVATI  u povodu proslave stogodišnjice organizira simultanu partiju na kojoj su gosti velemajstor Vladimir Bukal, Vlasta Maček – predsjednica Zagrebačkog šahovskog saveza i Tanja Belamarić – voditelj Šahovske škole i poznata hrvatska šahistkinja.

Tanja Belamarić godinama uspješno svojim savjetima i susretljivošću bdije nad našom grupom i najtoplije joj zahvaljujemo!

Sudjeluje 20 najboljih šahista škole, a neriješen rezultat izborio je najbolji šahist Danko Brajdić na prvoj ploči.

1999. Naša škola je zbog prošlogodišnjih uspjeha te godine bila domaćin ekipnog prvenstva grada Zagreba. Zbog izuzetne organizacije i susretljivosti, susret je proglašen najbolje organiziranim do tada.

U nekoliko godina novoga stoljeća najbolje uspjehe postižemo na pojedinačnim natjecanjima, i tu se posebno istiću svake godine šahist Andrej Sokolić i šahistkinja Valentina Knok.

Ekipa djevojčica najveći uspjeh postiže 2006. kada osvaja u izuzetno jakoj konkurenciji 3. mjesto u gradu Zagrebu, i osvaja brončane medalje, a Valantina Knok je proglašena najboljom igračicom turnira bez i jedne izgubljene partije na 1. ploči.

Na slici: Mateja Crnek, Iva Meštrović, voditelj Suzana Delić, Uranella Škrpec, Valentina Knok (najbolja igračica turnira, bez izgubljene partije na 1. ploči)

2006. stasa još jedna izuzetno prespektivna generacija šahista koja je i 2006. godine sudjelovala na pojedinačnom prvenstvu Grada. Mladi šahisti (učenici 5. b razreda) članovi su i kluba „Ericsson  - Nikola Tesla“, te petkom pohađaju i dodatne treninge u Klubu.

2007. od 33. škola Zagreba, naši mladi šahisti ušli su u finale 10 najboljih u Zagrebu!

Od tada do 2010. šahisti škole redovito su sudjelovali na ekipnim prvenstvima Zagreba te se plasirali svaki puta u finalna natjecanja.

(Jakov Jurinić , Ivan Jeleč, Tomislav Andrić, Josipa Babić  i rezerva Danijel Klarić)