« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

02.07.2018. 11:05

Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
02.07.2018. 11:04

Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
26.06.2018. 11:13

U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti

Šahovska grupa

NAJVEĆI USPJESI:

1995. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA OSNOVNIH ŠKOLA- 2. mjesto

1996. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA U KONKURENCIJI KADETA DO 9. GODINA, IVAN ŠČURIĆ – 3. mjesto

1997. PRVAK ZAGREBA U ŠAHU I DOBITNIK ZLATNE MEDALJE U KONKURENCIJI KADETA DO 13. GODINA - DANKO BRAJDIĆ

1997. DRUGI U ZAGREBU U ŠAHU, I DOBITNIK SREBRNE MEDALJE U KONKURENCIJI KADETA DO 9 GODINA – GORAN ZORIĆ

1997. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA ZA OSNOVNE ŠKOLE,

DRUGO MJESTO I SREBRNE MEDALJE

1998. EKIPNO PRVENSTVO ZAGREBA ZA OSNOVNE ŠKOLE – PRVO MJESTO I ZLATNE MEDALJE TE PEHAR.

SUDJELOVANJE NA PRVENSTVU HRVATSKE U KARLOBAGU.

1998. OŠ HORVATI  u povodu proslave stogodišnjice organizira simultanu partiju na kojoj su gosti velemajstor Vladimir Bukal, Vlasta Maček – predsjednica Zagrebačkog šahovskog saveza i Tanja Belamarić – voditelj Šahovske škole i poznata hrvatska šahistkinja.

Tanja Belamarić godinama uspješno svojim savjetima i susretljivošću bdije nad našom grupom i najtoplije joj zahvaljujemo!

Sudjeluje 20 najboljih šahista škole, a neriješen rezultat izborio je najbolji šahist Danko Brajdić na prvoj ploči.

1999. Naša škola je zbog prošlogodišnjih uspjeha te godine bila domaćin ekipnog prvenstva grada Zagreba. Zbog izuzetne organizacije i susretljivosti, susret je proglašen najbolje organiziranim do tada.

U nekoliko godina novoga stoljeća najbolje uspjehe postižemo na pojedinačnim natjecanjima, i tu se posebno istiću svake godine šahist Andrej Sokolić i šahistkinja Valentina Knok.

Ekipa djevojčica najveći uspjeh postiže 2006. kada osvaja u izuzetno jakoj konkurenciji 3. mjesto u gradu Zagrebu, i osvaja brončane medalje, a Valantina Knok je proglašena najboljom igračicom turnira bez i jedne izgubljene partije na 1. ploči.

Na slici: Mateja Crnek, Iva Meštrović, voditelj Suzana Delić, Uranella Škrpec, Valentina Knok (najbolja igračica turnira, bez izgubljene partije na 1. ploči)

2006. stasa još jedna izuzetno prespektivna generacija šahista koja je i 2006. godine sudjelovala na pojedinačnom prvenstvu Grada. Mladi šahisti (učenici 5. b razreda) članovi su i kluba „Ericsson  - Nikola Tesla“, te petkom pohađaju i dodatne treninge u Klubu.

2007. od 33. škola Zagreba, naši mladi šahisti ušli su u finale 10 najboljih u Zagrebu!

Od tada do 2010. šahisti škole redovito su sudjelovali na ekipnim prvenstvima Zagreba te se plasirali svaki puta u finalna natjecanja.

(Jakov Jurinić , Ivan Jeleč, Tomislav Andrić, Josipa Babić  i rezerva Danijel Klarić)