07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
05.12.2018. 09:21

Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
26.11.2018. 13:50
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
16.11.2018. 13:01

Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Europe Anim´Action

S veseljem možemo reći da je naša škola 2009. postala dio Comenius programa.
Zajedno s još nizom europskih škola i Belgijom kao koordinatorom sudjelovali smo  u dvogodišnjem projektu Europe anim`action.

Ostvarena su i 4 susreta škola sudionika:
1. 10.11.- 14.11. 2009. Madrid/Tres cantos
2. 26.4.-30.4. 2010. Prag/Mlada Boleslav
3. 8.11.-12.11. 2010. Rhodos
4. svibanj 2011. Belgija/Fleron

Koordinator cijelog projekta bio je je prof. Philippe Huvelle iz Institut Sainte-Julienne iz Belgije.

Voditelj projekta u našoj školi  bila je učiteljica Suzana Delić, koja je u siječnju 2009. bila u pripremnom posjetu u Glasgowu, Škotska.

Škole koje su sudjelovale:
1. Belgija -Institut Sainte Julienne - Fléron - koordinator
2. Belgija - Sint-Cordula-instituut - Schoten
3. Italija - Scuola Media Statale « Giancarlo Siani » - Villaricca (NAPOLI)
4. Rumunjska - Liceul teoretic « Lucian Blaga » - Bucarest
5. Španjolska - I.E.S. Jose Luis Sampedro - Madrid
6. Portugal - Escola Secundária de Tomaz Pelayo - Santo Tirso
7. Grčka - Music School of Rhodes - Rhodos
8. Češka Republika -Střední odborná škola a Střední odborné učiliště- Mladá Boleslav
9. Hrvatska - Osnovna škola Horvati - Zagreb

Slike sa susreta možete pogledati u našoj foto galeriji.