07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
05.12.2018. 09:21

Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
26.11.2018. 13:50
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
16.11.2018. 13:01

Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

Knežija CUP

Škola i nogomet su oduvijek išli skupa!! A kada se tu upletu još i bivši učenici onda je zabava zagarantirana!

Od 10. do 12. lipnja na školskom igralištu Osnovne škole Horvati u Knežiji bivši učenici OŠ Horvati sada organizirani u Društvo športske rekreacije Knežija organizirali su malonogometni turnir pod nazivom Knežija Cup 2011.  Radijski pokrovitelj turnira je bio Soundset Plavi.

U sklopu turnira organizirana je i humanitarna akcija namjenjena za učenike te škole. Naime, osnovna škola Horvati već osam godina provodi program integracije i školovanja djece s cerebralnom paralizom, a kako bi im olakšali nastavu, pokrenuta je humanitarna akcija prikupljanja sredstava za nabavku interaktivne ploče.

S veseljem treba reći da je humanitarna akcija postigla cilj, i interaktivna ploča već je u ponedjeljak bila u školi, a malonogometni spektakl još će se dugo pamtiti!

Više o samom natjecanju možete pogledati na Facebook stranici.