15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
02.11.2018. 14:14

Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

Otvorene prijave na CUC 2018
25.10.2018. 12:49

Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do ponedjeljka, 5. studenoga 2018. godine, u 23 sata i 59 minuta. Prijavni je obrazac dostupan na ovoj poveznici. Sve su informacije o prijavama dostupne na stranici Prijave.

Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
24.09.2018. 15:04

Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

Knežija CUP

Škola i nogomet su oduvijek išli skupa!! A kada se tu upletu još i bivši učenici onda je zabava zagarantirana!

Od 10. do 12. lipnja na školskom igralištu Osnovne škole Horvati u Knežiji bivši učenici OŠ Horvati sada organizirani u Društvo športske rekreacije Knežija organizirali su malonogometni turnir pod nazivom Knežija Cup 2011.  Radijski pokrovitelj turnira je bio Soundset Plavi.

U sklopu turnira organizirana je i humanitarna akcija namjenjena za učenike te škole. Naime, osnovna škola Horvati već osam godina provodi program integracije i školovanja djece s cerebralnom paralizom, a kako bi im olakšali nastavu, pokrenuta je humanitarna akcija prikupljanja sredstava za nabavku interaktivne ploče.

S veseljem treba reći da je humanitarna akcija postigla cilj, i interaktivna ploča već je u ponedjeljak bila u školi, a malonogometni spektakl još će se dugo pamtiti!

Više o samom natjecanju možete pogledati na Facebook stranici.