„ESA/GTTP Teacher Training workshop"
Autor: Suzana Delić, 20. 12. 2018.

Profesor Geografije Ivan Sarjanović pohađao je strukturirani tečaj „ESA/GTTP Teacher Training workshop.

20. – 23. 11. u Tehnološkom i razvojnom centru  Europske svemirske agencije u Noordwijku (Nizozemska).

Kolega je sudjelovao na edukativnom programu „ESA/GTTP Teacher Training workshop u Tehnološkom i razvojnom centru  Europske svemirske agencije u Noordwijku (Nizozemska). Prvi dan edukacije bio je posvećen istraživačkom učenja, projektu „Go-Lab“ i  misijama ESA-e,  a sastojao se od tri predavanja i radionice. U drugom danu su kroz tri predavanja i radionicu predstavljeni satelitski sustavi ESA-e, a sudionici su posjetili i Erasmus centar ESA-e. U trećem danu programa su  preko dva predavanja i dvije radionice upoznati  s mogućnostima koje pruža projekt „ESA/CESAR“ nakon čega je uslijedio obilazak testnog  centra ESA-e.  Posljednjeg dana programa organizirana je posljednja radionica vezana uz „ESA/CESAR“ projekt te predavanje o budućim istraživačkim projektima ESA-e. Na kraju programa predstavili su vlastite projekte izrađene u sklopu upoznavanja istraživačkog načina učenja i projekta „Go-Lab“.