15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
02.11.2018. 14:14

Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

Otvorene prijave na CUC 2018
25.10.2018. 12:49

Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do ponedjeljka, 5. studenoga 2018. godine, u 23 sata i 59 minuta. Prijavni je obrazac dostupan na ovoj poveznici. Sve su informacije o prijavama dostupne na stranici Prijave.

Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
24.09.2018. 15:04

Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

Projekt - Plastičnim čepovima do skupih lijekova
Autor: Administrator , 24. 10. 2018.

Na inicijativu učiteljica Ivane Jurković i Marije Marceković i naša škola priključila se projektu Plastičnim čepovima do skupih lijekova.

Pozivamo sve učenike i roditelje da se uključe u humanitarnu akciju za pomoć Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske.

Akciju Plastičnim čepovima do skupih lijekova još je 2013. godine pokrenula Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL). U ovu akciju uistinu se mogu svi uključiti, jer sve što trebate učiniti, jest prikupiti što više plastičnih čepova s boca. Mogu se sakupljati različiti ambalažni čepovi kao što su čepovi od boca vode, sokova, jogurta, ulja, omekšivača…

U holu naše škole postavljena je posebna kutija u koju ćete moći ubaciti plastične čepove. Kada se kutija napuni, čepove ćemo poslati Udruzi koja će novcem od prodanih čepova pomoći oboljelima u kupnji lijekova za liječenje malignih bolesti.

Spomenimo, Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) sa sjedištem u Čakovcu djeluje od 1998. godine, neprofitna je, a osnovana je sa svrhom pružanja pomoći oboljelima od teških malignih bolesti.
Na ovaj način ne samo da čuvamo okoliš već pomažemo ljudima kojima je to od životne važnosti!