Projekt - Plastičnim čepovima do skupih lijekova
Autor: Administrator , 24. 10. 2018.

Na inicijativu učiteljica Ivane Jurković i Marije Marceković i naša škola priključila se projektu Plastičnim čepovima do skupih lijekova.

Pozivamo sve učenike i roditelje da se uključe u humanitarnu akciju za pomoć Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske.

Akciju Plastičnim čepovima do skupih lijekova još je 2013. godine pokrenula Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL). U ovu akciju uistinu se mogu svi uključiti, jer sve što trebate učiniti, jest prikupiti što više plastičnih čepova s boca. Mogu se sakupljati različiti ambalažni čepovi kao što su čepovi od boca vode, sokova, jogurta, ulja, omekšivača…

U holu naše škole postavljena je posebna kutija u koju ćete moći ubaciti plastične čepove. Kada se kutija napuni, čepove ćemo poslati Udruzi koja će novcem od prodanih čepova pomoći oboljelima u kupnji lijekova za liječenje malignih bolesti.

Spomenimo, Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) sa sjedištem u Čakovcu djeluje od 1998. godine, neprofitna je, a osnovana je sa svrhom pružanja pomoći oboljelima od teških malignih bolesti.
Na ovaj način ne samo da čuvamo okoliš već pomažemo ljudima kojima je to od životne važnosti!