15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
02.11.2018. 14:14

Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.

Otvorene prijave na CUC 2018
25.10.2018. 12:49

Prijave na 20. CARNET-ovu korisničku konferenciju CUC 2018 su OTVORENE i traju do ponedjeljka, 5. studenoga 2018. godine, u 23 sata i 59 minuta. Prijavni je obrazac dostupan na ovoj poveznici. Sve su informacije o prijavama dostupne na stranici Prijave.

Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
24.09.2018. 15:04

Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

Elections
Autor: Zrinka Božić, 9. 7. 2017.

Simulacija predsjedničkih izbora u SAD-u

U suradnji sa Hrvatsko-američkim društvom, u našoj školi, upriličena je simulacija predsjedničkih izbora u SAD-u.  Učenici su pogledali nekoliko video zapisa na temu predsjedničkih izbora i upoznali se sa najaktualnijim socio-ekonomskim problemima u SAD-u.

Učenici su pristupili glasovanju 28 listopada 2016, na engleskom jeziku,  izboru kandidata za kojeg su smatrali da bi bio najbolji predsjednik. Na ovaj način je 50 škola simuliralo 50 američkih saveznih država. Naša škola pedstavljala je državu: South Carolina.

Prebrojavanjem listića prednost je imala Hillary Clinton nad kandidatom Donaldom Trumpom.

Cilj je educirati učenike sedmih I osmih razreda o demokratskom procesu te posebice naglasiti važnost procesa izbora predsjednika.

U prilogu možete vidjeti stvarni glasački listić .

Mentori projekta: Ivana Jurić,prof. i Ela Ivanić,prof.

Priloženi dokumenti:
VOTING_BALLOT_2016.pdf (1.06 MB)