Elections
Autor: Zrinka Zekić, 9. 7. 2017.

Simulacija predsjedničkih izbora u SAD-u

U suradnji sa Hrvatsko-američkim društvom, u našoj školi, upriličena je simulacija predsjedničkih izbora u SAD-u.  Učenici su pogledali nekoliko video zapisa na temu predsjedničkih izbora i upoznali se sa najaktualnijim socio-ekonomskim problemima u SAD-u.

Učenici su pristupili glasovanju 28 listopada 2016, na engleskom jeziku,  izboru kandidata za kojeg su smatrali da bi bio najbolji predsjednik. Na ovaj način je 50 škola simuliralo 50 američkih saveznih država. Naša škola pedstavljala je državu: South Carolina.

Prebrojavanjem listića prednost je imala Hillary Clinton nad kandidatom Donaldom Trumpom.

Cilj je educirati učenike sedmih I osmih razreda o demokratskom procesu te posebice naglasiti važnost procesa izbora predsjednika.

U prilogu možete vidjeti stvarni glasački listić .

Mentori projekta: Ivana Jurić,prof. i Ela Ivanić,prof.

VOTING_BALLOT_2016.pdf (1.06 MB)
CAS_2016_USA_ELECTION_PROJECT_POSTER.docx (153.88 KB)