« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

02.07.2018. 11:05

Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
02.07.2018. 11:04

Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
26.06.2018. 11:13

U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti

English All Around
Autor: Zrinka Božić, 2. 5. 2017.

Ove godine učenici naše škole su prvi put sudjelovali na Festivalu kreativnosti 'English All Around'. Festival je osmislila Privatna umjetnička gimnazija, Zagreb a  održan je 25. i 26. ožujka 2017. u suradnji sa Hrvatskim filmskim savezom, Hrvatsko američkim društvom, Oxford University pressom i Ministarstvom kulture.

Učenici osnovnih i srednjih škola sudjelovali su u jednom od ponuđenih izazova: Film, Glazba, Priča, Drama, Govorenje i Sricanje i  pokazali svoje talente, znanja, sposobnosti i vještine na engleskom jeziku. U našoj školi uspješno su sudjelovali slijedeći učenici: u izazovu Priče,Lovro Mišak , 7a. razred sa svojim radom Kenya, u izazovu Drame, Hana Vojvodić i Ela Romek, 7b. razred, sa predstavom 'The Frozen Hotel', u izazovu sricanja Lina Hren i Dubravka Pavlović,5a razred, i u izazovu Govorenja  Lukas Marović i Tin Landripet, 7b razred.

Tema je u bila skladu s UN-ovim proglašenjem 2017. godine Međunarodnom godinom održivog turizma za razvoj. „UN prepoznaje i naglašava važnost međunarodnog turizma u okviru veće osviještenosti o bogatom nasljeđu različitih civilizacija, kao i boljeg razumijevanja raznovrsnih kultura i njima svojstvenih vrijednosti.“

Učenice Hana Vojvodić i Ela Romek , 7b, osvojile su treće mjesto izvrsno odglumivši likove u svojoj drami 'The Frozen Hotel'.

Mentori projekta: Ela Ivanić, prof. i Ivana Jurić, prof.