« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
20.06.2017. 12:07

Webinar: My SUSI Experience
02.06.2017. 13:13

U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.

U Kninu održan 2. regionalni webinar u projektu „e-Škole“
01.06.2017. 07:32

„Primjena digitalne tehnologije u nastavi biologije i prirode u osnovnoj školi“ naziv je drugog regionalnog webinara kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala danas u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

English All Around
Autor: Zrinka Božić, 2. 5. 2017.

Ove godine učenici naše škole su prvi put sudjelovali na Festivalu kreativnosti 'English All Around'. Festival je osmislila Privatna umjetnička gimnazija, Zagreb a  održan je 25. i 26. ožujka 2017. u suradnji sa Hrvatskim filmskim savezom, Hrvatsko američkim društvom, Oxford University pressom i Ministarstvom kulture.

Učenici osnovnih i srednjih škola sudjelovali su u jednom od ponuđenih izazova: Film, Glazba, Priča, Drama, Govorenje i Sricanje i  pokazali svoje talente, znanja, sposobnosti i vještine na engleskom jeziku. U našoj školi uspješno su sudjelovali slijedeći učenici: u izazovu Priče,Lovro Mišak , 7a. razred sa svojim radom Kenya, u izazovu Drame, Hana Vojvodić i Ela Romek, 7b. razred, sa predstavom 'The Frozen Hotel', u izazovu sricanja Lina Hren i Dubravka Pavlović,5a razred, i u izazovu Govorenja  Lukas Marović i Tin Landripet, 7b razred.

Tema je u bila skladu s UN-ovim proglašenjem 2017. godine Međunarodnom godinom održivog turizma za razvoj. „UN prepoznaje i naglašava važnost međunarodnog turizma u okviru veće osviještenosti o bogatom nasljeđu različitih civilizacija, kao i boljeg razumijevanja raznovrsnih kultura i njima svojstvenih vrijednosti.“

Učenice Hana Vojvodić i Ela Romek , 7b, osvojile su treće mjesto izvrsno odglumivši likove u svojoj drami 'The Frozen Hotel'.

Mentori projekta: Ela Ivanić, prof. i Ivana Jurić, prof.