Projekt SNAIL IN SCHOOL
Autor: Suzana Delić, 24. 11. 2013.

Poštovani posjetitelji,

ove školske godine naša je škola kao partner uključena u projekt “Puž u školi” Udruge roditelja djece s posebnim potrebama - Put u život - “PUŽ” iz Zagreba.

Projekt ''Puž u školi'' usmjeren je na podršku redovnim odgojno obrazovnim ustanovama s ciljem povećanja broja djece s teškoćama u razvoju koja uspješno završavaju osnovno i srednješkolsko obrazovanje u svojim lokalnim zajednicama, te poboljšanje kvalitete njihovog obrazovanja.

Više o samom projektu možete pročitati klikom na link ispod:

“Puž u školi” te klikom na opciju "opširnije".

Prenesno sa stranica Udruge PUŽ:

Partneri na projektu:

OŠ Horvati i IX gimnazija iz Zagreba

Suradnici na projektu:

Strukovna škola Gospić i OŠ dr. Jure Turića iz Gospića

Srednja škola Markantuna de Dominisa i OŠ Ivana Rabljanina iz Raba

Ugovorno tijelo:

Agencija za strukovno obrazovanje  i obrazovanje odraslih, Organizacijska jedinica za upravljanje strukturnim instrumentima

Provedba projekta:

16 mjeseci (od 22.08. 2013. do 22.12. 2014.)

Ukupna vrijednost projekta je 260.135,91 €, od čega 94,99% (247.103,10€) financira Europska Unija kroz Ugovor o bespovratnim sredstvima.

Opći cilj projekta je promocija inkluzivnog obrazovanja na cijelom području Republike Hrvatske i unapređenje kvalitete obrazovanja za učenike s teškoćama u razvoju.

Specifični cilj projekta je podizanje stručnih  kapaciteta  školskog osoblja i socijalne uključenosti učenika s teškoćama u razvoju u 3 osnovne i 3 srednje škole iz 3 županije RH (Gospić, Rab, Zagreb).

Aktivnosti

- jačanje stručnih kapaciteta, učitelja/ nastavnika i stručnih suradnika kroz modularne edukacije, supervizije, konzultacije i studijsko putovanje, u svrhu podizanja kompetencija za rad s učenicima s teškoćama u razvoju

- edukacija pomoćnika u nastavi i njihovo zapošljavanje u suradničkim školama

- opremanje partnerskih škola

- promocija projekta

- evaluacija projekta

Očekivani rezultati

- viša razina svijesti o inkluzivnoj edukaciji i socijalnoj uključenosti učenika s teškoćama  u razvoju/invaliditetom u tri lokalne zajednice.

- nastavno osoblje i stručni suradnici partnerskih i suradničkih škola iz tri različite lokalne zajednice povećali su svoje kompetencije u području inkluzivnog obrazovanja i socijalne uključenosti učenika s teškoćama  u razvoju/invaliditetom.

- educirani pomoćnici u nastavi pružali su, za vrijeme trajanja projekta, podršku učenicima s teškoćama  u razvoju/invaliditetom u tri različite lokalne zajednice.

- bolja opremljenost partnerskih škola prilagođenim namještajem, didaktičkim materijalima i pomagalima koja će učenicima s teškoćama  u razvoju/invaliditetom olakšati praćenje nastavnih sadržaja