Za učenike 8. razreda: UPIS U SREDNJU ŠKOLU
Autor: Suzana Delić, 31. 5. 2013.

15. travnja 2013. započele su prijave u sustav Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet izdali su brošuru o upisima u srednje škole „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2013./2014.“. Brošura sadrži informacije o elementima i kriterijima za upis, primjere bodovanja za različite obrazovne programe, opis postupaka prijava i upisa u srednje škole za sve kategorije kandidata, opis postupaka u aplikaciji, kalendar datuma koje kandidati trebaju zapamtiti te kontakte.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta donijelo je 22. siječnja 2013. godine Odluku o elementima i kriterijima za upis kandidata u I. razred srednjih škola u školskoj godini 2013./2014. u kojoj se utvrđuju elementi vrednovanja temeljem kojih se kandidati upisuju u srednje škole. U odluci se može pročitati kako se vrednuje kandidatov uspjeh u osnovnom obrazovanju, temeljem čega se mogu dobiti izravan upis ili dodatni bodovi, kako se utvrđuje ukupan rezultat te koji je bodovni prag za pojedine vrste obrazovnih programa.

Brosura2013.pdf (3.77 MB)
Kamo_nakon_osnovne_skole_2012-2013-SREDISNJA.pdf (9.74 MB)
Popis_predmeta_posebno_vaznih_za_upis.pdf (95.36 KB)
Odluka_o_upisu_ucenika_13_14.pdf (333.85 KB)