07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
05.12.2018. 09:21

Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
26.11.2018. 13:50
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
16.11.2018. 13:01

Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

2002./2003.

Školu pohađa 283 učenika. Zaposleno je 11 učitelja razredne nastave, 17 učitelja predmetne nastave i 2 stručna suradnika. Na ostalim poslovima zaposleno je 7 djelatnika. Škola je ove godine dobila i defektologa, prof. Dragicu Cigrovski.

Školska događanja:

●Od ove školske godine u prve razrede upisani su i učenici s cerebralnom paralizom. Njihovim dolaskom ostvarena je suradnja s udrugom «Puž» u koju su uključeni i roditelji naših učenika. Za učenike s posebnim potrebama poslije nastave organiziran je rehabilitacijski postupak.

●Tijekom mjeseca rujna u našoj školi predstavljena je knjižica «Bontončić ili kako svima biti prijatelj» u kojoj se opisuje kako pomoći prijatelju koji ne može isto što i druga djeca. Televizijska ekipa HTV-a snimila je prilog za emisiju «Dobro jutro, Hrvatska» u kojemu su učenici 1.b govorili o svojim razmišljanjima o pročitanoj knjižici.

●Učenici su se susreli s piscem Božidarom Prosenjakom, autorom njima dobro poznate i zanimljive knjige «Divlji konj».

Sportski uspjesi:

-Prvenstvo Zagreba u odbojci (učenici) – osvojeno 2. mjesto

-Odbojka na pijesku, turnir za Dan športa, (učenici) – osvojeno 1.mjesto

-Turnir «Marije Pomoćnice» (učenice) – osvojeno 3. mjesto

●U prvim razredima i u 3.a razredu održale su se radionice udruge IDEM koje se provode u okviru projekta «Poticanje aktivnog učešća mladih  s posebnim potrebama u hrvatskom društvu». Cilj radionica je razvijanje tolerancije, samopoštovanja i kreativnosti, prihvaćanje različitosti te poticanje interakcije između učenika s posebnim potrebama i njihovih vršnjaka u razredu.

● Škola u prirodi na Sljemenu opet je oduševila treće razrede. Sudjelovali su i na zanimljivoj    geološkoj radionici.

●Našu školu posjetila su četiri policajca iz Engleske kojima je bio cilj posjetiti škole u 22 zemlje koje pohađaju djeca s posebnim potrebama i to u 96 sati. Profesorica engleskog jezika Vesna Bettini organizirala je s učenicima priredbu na engleskom jeziku.

●Iako je odzvonilo školsko zvono i označilo početak ljetnih praznika, dio učenika nije završilo svoje međusobno druženje. Dvadesetak učenika naše škole u pratnji učiteljice Suzane Delić  ljetovalo je u Novom Vinodolskom čime je nastavljena tradicija druženja naših učenika i nakon završetka nastave.