« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
20.04.2018. 13:45

CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
09.04.2018. 15:41

Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018.

CARNET uživo prenosi predavanja na "10 dana astronomije"
05.04.2018. 09:28

Devetu godinu zaredom astronomsko društvo "Kumova Slama" organizira manifestaciju "10 dana astronomije" koja se održava od 13. do 22. travnja 2018. godine u Daruvaru, a ovaj će put tema biti virtualna astronomija.

2002./2003.

Školu pohađa 283 učenika. Zaposleno je 11 učitelja razredne nastave, 17 učitelja predmetne nastave i 2 stručna suradnika. Na ostalim poslovima zaposleno je 7 djelatnika. Škola je ove godine dobila i defektologa, prof. Dragicu Cigrovski.

Školska događanja:

●Od ove školske godine u prve razrede upisani su i učenici s cerebralnom paralizom. Njihovim dolaskom ostvarena je suradnja s udrugom «Puž» u koju su uključeni i roditelji naših učenika. Za učenike s posebnim potrebama poslije nastave organiziran je rehabilitacijski postupak.

●Tijekom mjeseca rujna u našoj školi predstavljena je knjižica «Bontončić ili kako svima biti prijatelj» u kojoj se opisuje kako pomoći prijatelju koji ne može isto što i druga djeca. Televizijska ekipa HTV-a snimila je prilog za emisiju «Dobro jutro, Hrvatska» u kojemu su učenici 1.b govorili o svojim razmišljanjima o pročitanoj knjižici.

●Učenici su se susreli s piscem Božidarom Prosenjakom, autorom njima dobro poznate i zanimljive knjige «Divlji konj».

Sportski uspjesi:

-Prvenstvo Zagreba u odbojci (učenici) – osvojeno 2. mjesto

-Odbojka na pijesku, turnir za Dan športa, (učenici) – osvojeno 1.mjesto

-Turnir «Marije Pomoćnice» (učenice) – osvojeno 3. mjesto

●U prvim razredima i u 3.a razredu održale su se radionice udruge IDEM koje se provode u okviru projekta «Poticanje aktivnog učešća mladih  s posebnim potrebama u hrvatskom društvu». Cilj radionica je razvijanje tolerancije, samopoštovanja i kreativnosti, prihvaćanje različitosti te poticanje interakcije između učenika s posebnim potrebama i njihovih vršnjaka u razredu.

● Škola u prirodi na Sljemenu opet je oduševila treće razrede. Sudjelovali su i na zanimljivoj    geološkoj radionici.

●Našu školu posjetila su četiri policajca iz Engleske kojima je bio cilj posjetiti škole u 22 zemlje koje pohađaju djeca s posebnim potrebama i to u 96 sati. Profesorica engleskog jezika Vesna Bettini organizirala je s učenicima priredbu na engleskom jeziku.

●Iako je odzvonilo školsko zvono i označilo početak ljetnih praznika, dio učenika nije završilo svoje međusobno druženje. Dvadesetak učenika naše škole u pratnji učiteljice Suzane Delić  ljetovalo je u Novom Vinodolskom čime je nastavljena tradicija druženja naših učenika i nakon završetka nastave.