« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
03.08.2018. 14:30

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
02.07.2018. 11:05

U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
02.07.2018. 11:04

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

2002./2003.

Školu pohađa 283 učenika. Zaposleno je 11 učitelja razredne nastave, 17 učitelja predmetne nastave i 2 stručna suradnika. Na ostalim poslovima zaposleno je 7 djelatnika. Škola je ove godine dobila i defektologa, prof. Dragicu Cigrovski.

Školska događanja:

●Od ove školske godine u prve razrede upisani su i učenici s cerebralnom paralizom. Njihovim dolaskom ostvarena je suradnja s udrugom «Puž» u koju su uključeni i roditelji naših učenika. Za učenike s posebnim potrebama poslije nastave organiziran je rehabilitacijski postupak.

●Tijekom mjeseca rujna u našoj školi predstavljena je knjižica «Bontončić ili kako svima biti prijatelj» u kojoj se opisuje kako pomoći prijatelju koji ne može isto što i druga djeca. Televizijska ekipa HTV-a snimila je prilog za emisiju «Dobro jutro, Hrvatska» u kojemu su učenici 1.b govorili o svojim razmišljanjima o pročitanoj knjižici.

●Učenici su se susreli s piscem Božidarom Prosenjakom, autorom njima dobro poznate i zanimljive knjige «Divlji konj».

Sportski uspjesi:

-Prvenstvo Zagreba u odbojci (učenici) – osvojeno 2. mjesto

-Odbojka na pijesku, turnir za Dan športa, (učenici) – osvojeno 1.mjesto

-Turnir «Marije Pomoćnice» (učenice) – osvojeno 3. mjesto

●U prvim razredima i u 3.a razredu održale su se radionice udruge IDEM koje se provode u okviru projekta «Poticanje aktivnog učešća mladih  s posebnim potrebama u hrvatskom društvu». Cilj radionica je razvijanje tolerancije, samopoštovanja i kreativnosti, prihvaćanje različitosti te poticanje interakcije između učenika s posebnim potrebama i njihovih vršnjaka u razredu.

● Škola u prirodi na Sljemenu opet je oduševila treće razrede. Sudjelovali su i na zanimljivoj    geološkoj radionici.

●Našu školu posjetila su četiri policajca iz Engleske kojima je bio cilj posjetiti škole u 22 zemlje koje pohađaju djeca s posebnim potrebama i to u 96 sati. Profesorica engleskog jezika Vesna Bettini organizirala je s učenicima priredbu na engleskom jeziku.

●Iako je odzvonilo školsko zvono i označilo početak ljetnih praznika, dio učenika nije završilo svoje međusobno druženje. Dvadesetak učenika naše škole u pratnji učiteljice Suzane Delić  ljetovalo je u Novom Vinodolskom čime je nastavljena tradicija druženja naših učenika i nakon završetka nastave.