« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
02.08.2017. 14:03

Ministrica Divjak: Projekt e-Škole značajan je dio Strategije obrazovanja i ostat će dio Akcijskog plana
10.07.2017. 13:55

Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
01.07.2017. 15:06

U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

2002./2003.

Školu pohađa 283 učenika. Zaposleno je 11 učitelja razredne nastave, 17 učitelja predmetne nastave i 2 stručna suradnika. Na ostalim poslovima zaposleno je 7 djelatnika. Škola je ove godine dobila i defektologa, prof. Dragicu Cigrovski.

Školska događanja:

●Od ove školske godine u prve razrede upisani su i učenici s cerebralnom paralizom. Njihovim dolaskom ostvarena je suradnja s udrugom «Puž» u koju su uključeni i roditelji naših učenika. Za učenike s posebnim potrebama poslije nastave organiziran je rehabilitacijski postupak.

●Tijekom mjeseca rujna u našoj školi predstavljena je knjižica «Bontončić ili kako svima biti prijatelj» u kojoj se opisuje kako pomoći prijatelju koji ne može isto što i druga djeca. Televizijska ekipa HTV-a snimila je prilog za emisiju «Dobro jutro, Hrvatska» u kojemu su učenici 1.b govorili o svojim razmišljanjima o pročitanoj knjižici.

●Učenici su se susreli s piscem Božidarom Prosenjakom, autorom njima dobro poznate i zanimljive knjige «Divlji konj».

Sportski uspjesi:

-Prvenstvo Zagreba u odbojci (učenici) – osvojeno 2. mjesto

-Odbojka na pijesku, turnir za Dan športa, (učenici) – osvojeno 1.mjesto

-Turnir «Marije Pomoćnice» (učenice) – osvojeno 3. mjesto

●U prvim razredima i u 3.a razredu održale su se radionice udruge IDEM koje se provode u okviru projekta «Poticanje aktivnog učešća mladih  s posebnim potrebama u hrvatskom društvu». Cilj radionica je razvijanje tolerancije, samopoštovanja i kreativnosti, prihvaćanje različitosti te poticanje interakcije između učenika s posebnim potrebama i njihovih vršnjaka u razredu.

● Škola u prirodi na Sljemenu opet je oduševila treće razrede. Sudjelovali su i na zanimljivoj    geološkoj radionici.

●Našu školu posjetila su četiri policajca iz Engleske kojima je bio cilj posjetiti škole u 22 zemlje koje pohađaju djeca s posebnim potrebama i to u 96 sati. Profesorica engleskog jezika Vesna Bettini organizirala je s učenicima priredbu na engleskom jeziku.

●Iako je odzvonilo školsko zvono i označilo početak ljetnih praznika, dio učenika nije završilo svoje međusobno druženje. Dvadesetak učenika naše škole u pratnji učiteljice Suzane Delić  ljetovalo je u Novom Vinodolskom čime je nastavljena tradicija druženja naših učenika i nakon završetka nastave.