« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
03.08.2018. 14:30

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
02.07.2018. 11:05

U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
02.07.2018. 11:04

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

2001./2002.

Školu pohađa 287 učenika. Zaposleno je 11 učitelja razredne nastave, 16 učitelja predmetne nastave i 2 stručna suradnika. Na ostalim poslovima zaposleno je 7 djelatnika.

Školska događanja:

●U Umjetničkom paviljonu učenici su posjetili izložbu Andya Worhola, a u Klovićevim dvorima izložbu pod nazivom «Tragovi domovinskog  rata».

●Učenici četvrtih razreda nastupili su na snimanju emisije «Dizalica».

●Učenici viših razreda posjetili su izložbu «INFO 2001». Toj izložbi najviše su se veselili mladi informatičari.

●I povodom Uskrsa naši učenici su pokazali svoje vještine te u radionicama s prof. Cviljak

oslikali niz ljuski jaja, te su ista i izložili.

(slika 5)

●U prostorijama Geološko-tehničke škole održan je početni tečaj za osposobljavajne nastavnika-voditelja za GLOBE program što je prvi preduvjet uključivanja škole u hrvatsku i svjetsku mrežu GLOBE ŠKOLA. Početni tečaj su uspješno položile učiteljica Suzana Delić i prof. Marina Penzar. Time je i OŠ Horvati postala GLOBE ŠKOLA.

●Učenici četvrtih razreda bili su u školi u prirodi u Crikvenici gdje su stekli nova prijateljstva, nova znanja i prekrasna druženja. Škola u prirodi je za neke završila dan ranije, ali razlog je bio još jedan uspjeh. Učenice 4.a Tea Zavacki i Dunja Glavaš su se plasirale na regionalno natjecanje iz matematike koje se održalo u Bjelovaru.

●Povodom zadnjeg dana nastave 4.b razred održao je kazališnu predstavu «Pepeljuga».