2001./2002.

Školu pohađa 287 učenika. Zaposleno je 11 učitelja razredne nastave, 16 učitelja predmetne nastave i 2 stručna suradnika. Na ostalim poslovima zaposleno je 7 djelatnika.

Školska događanja:

●U Umjetničkom paviljonu učenici su posjetili izložbu Andya Worhola, a u Klovićevim dvorima izložbu pod nazivom «Tragovi domovinskog  rata».

●Učenici četvrtih razreda nastupili su na snimanju emisije «Dizalica».

●Učenici viših razreda posjetili su izložbu «INFO 2001». Toj izložbi najviše su se veselili mladi informatičari.

●I povodom Uskrsa naši učenici su pokazali svoje vještine te u radionicama s prof. Cviljak

oslikali niz ljuski jaja, te su ista i izložili.

(slika 5)

●U prostorijama Geološko-tehničke škole održan je početni tečaj za osposobljavajne nastavnika-voditelja za GLOBE program što je prvi preduvjet uključivanja škole u hrvatsku i svjetsku mrežu GLOBE ŠKOLA. Početni tečaj su uspješno položile učiteljica Suzana Delić i prof. Marina Penzar. Time je i OŠ Horvati postala GLOBE ŠKOLA.

●Učenici četvrtih razreda bili su u školi u prirodi u Crikvenici gdje su stekli nova prijateljstva, nova znanja i prekrasna druženja. Škola u prirodi je za neke završila dan ranije, ali razlog je bio još jedan uspjeh. Učenice 4.a Tea Zavacki i Dunja Glavaš su se plasirale na regionalno natjecanje iz matematike koje se održalo u Bjelovaru.

●Povodom zadnjeg dana nastave 4.b razred održao je kazališnu predstavu «Pepeljuga».