07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
05.12.2018. 09:21

Završila jubilarna 20. CARNET-ova konferencija CUC
26.11.2018. 13:50
“Budućnost je digitalna no potrebno je istovremeno snažno razvijati i neke druge vještine. Koje? Vještine budućnosti. Vještine koje je najteže naći na tržištu rada. To su one vještine koje ne mogu izvoditi strojevi: problem-solving vještine, kreativnost i inovativnost, prilagodljivost, vodstvo, emocionalna inteligencija.”
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
16.11.2018. 13:01

Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

2001./2002.

Školu pohađa 287 učenika. Zaposleno je 11 učitelja razredne nastave, 16 učitelja predmetne nastave i 2 stručna suradnika. Na ostalim poslovima zaposleno je 7 djelatnika.

Školska događanja:

●U Umjetničkom paviljonu učenici su posjetili izložbu Andya Worhola, a u Klovićevim dvorima izložbu pod nazivom «Tragovi domovinskog  rata».

●Učenici četvrtih razreda nastupili su na snimanju emisije «Dizalica».

●Učenici viših razreda posjetili su izložbu «INFO 2001». Toj izložbi najviše su se veselili mladi informatičari.

●I povodom Uskrsa naši učenici su pokazali svoje vještine te u radionicama s prof. Cviljak

oslikali niz ljuski jaja, te su ista i izložili.

(slika 5)

●U prostorijama Geološko-tehničke škole održan je početni tečaj za osposobljavajne nastavnika-voditelja za GLOBE program što je prvi preduvjet uključivanja škole u hrvatsku i svjetsku mrežu GLOBE ŠKOLA. Početni tečaj su uspješno položile učiteljica Suzana Delić i prof. Marina Penzar. Time je i OŠ Horvati postala GLOBE ŠKOLA.

●Učenici četvrtih razreda bili su u školi u prirodi u Crikvenici gdje su stekli nova prijateljstva, nova znanja i prekrasna druženja. Škola u prirodi je za neke završila dan ranije, ali razlog je bio još jedan uspjeh. Učenice 4.a Tea Zavacki i Dunja Glavaš su se plasirale na regionalno natjecanje iz matematike koje se održalo u Bjelovaru.

●Povodom zadnjeg dana nastave 4.b razred održao je kazališnu predstavu «Pepeljuga».