1997./1998.

Školu pohađa 302 učenika. Zaposleno je 9 učitelja razredne nastave, 15 učitelja predmetne nastave i 1 stručni suradnik. Na ostalim poslovima zaposleno je 7 djelatnika.

Školska događanja:

●U Župnom uredu Marije Pomoćnice predstavljeni su pobjednici Vjeronaučne olimpijade na kojoj su sudjelovali i učenici naše škole.

●Prvenstvo Zagreba u odbojci (učenici) – osvojeno 3. mjesto pod vodstvom profesorice Dragice Filković.

●Šahovska grupa postala je prvak grada Zagreba za 1998. godinu, što je do tada bio najveći uspjeh mladih šahista naše škole. Članovi ekipe su bili: Jurica Blažević, Danko Brajdić, Ivan Ščurić i Goran Zorić. Šahovska ekipa je s voditeljicom učiteljicom Suzanom Delić otišla na državno prvenstvo u Karlobag.

●U suradnji sa Zavodom za zapošljavanje održano je predavanje iz profesionalne orijentacije za učenike i njihove roditelje

●Poznati glumci Perica Martinović i Goran Matović izveli su u školskoj dvorani scensku igru

« Ljubav je …», kolaž ljubavne lirike najboljih hrvatskih i svjetskih pjesnika.

●Prikupljali su se novčani prilozi i školska lektira za pomoć OŠ Ilok. Učenici su prikupili 1.020 kuna i 68 knjiga.

●Učenica Suzana Rimac dobila je prvu nagradu za likovni rad povodom Dana vatrogasaca.